בני זוג בויכוח
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

גורמי שפיכה מוקדמת ודרכי טיפול

אחת מהתופעות השכיחות בקרב מבוגרים גברים בני גילאים 40 ומעלה הינה תופעת השפיכה המוקדמת. בעבר תופעה זו הייתה דווקא ידועה אצל גברים צעירים בשל סיבות כמו ביטחון עצמי נמוך, אך חל שינוי בקרב הגילאים ובשנים האחרונות יותר ויותר גברים מבוגרים פונים לרופא המשפחה לקבלת עזרה.

תופעה זו פוגעת באיכות חייהם של גברים רבים ואף משבשת את התקשורת והחוויה המינית בין בני זוג רבים. במאמר הבא נדון על גורמי השפיכה המוקדמת ונציע מגוון של שיטות טיפוליות שיסייעו להתמודד עמה. אז מהן הסיבות העיקריות הגורמות לקשיים שונים במהלך התפקוד המיני ולמה זה גורם?.

ובכן, כאמור אותם אנשים הסובלים מבעיית השפיכה המוקדמת עלולים גם לחוות חוסר יכולת להגיע לסיפוק מיני מלא. בלוטת ערמונית מוגדלת שהיא תופעה שכיחה בקרב גברים רבים עלולה לגרום גם היא לשפיכה מוקדמת. גם מחלות לב, רמות סוכר גבוהות, סיבות גנטיות שונות ומגוונות, רמות נמוכות של הורמונים גבריים, תזונה לקויה ולחצים נפשיים עלולים לגרום לבעיית השפיכה המוקדמת בקרב גברים מבוגרים וצעירים כאחד. יחד עם זאת, כתוצאה מנטילת תרופות, עישון מסיבי, צריכה של משקאות אלכוהוליים, רמות קפאין גבוהות ורמות שומנים גבוהות אשר עלולות ליצור חסימה בדם המוזרם לאיבר המין הגברי, יכולים לפגוע הן ביכולת להגיע לזקפה מלאה והן לגרום לבעיית השפיכה המוקדמת.

שפיכה מוקדמת

איך מטפלים?

מכיון ואצל אחוז גבוה מהגברים חוסר אונות ותופעותיה מתקיימים כתוצאה מבעיות פיזיולוגיות, שינוי באורח החיים והפחתה משמעותית של מזונות מתועשים, אלכוהול, עישון וגם ביצוע פעילות גופנית סדירה המסייעת להזרים את הדם למקומות הנכונים יכולים לעזור להפחית את התופעה ואף לסייע לפתור אותה לחלוטין. יש רופאים שממליצים לטפל בתופעה באמצעות שימוש בתרופות מהרפואה הקונבנציונלית, אך בכדי שהטיפול יהיה אפקטיבי ויעיל, חשוב מאות לזהות את הסיבה הגורמת לבעיית השפיכה המוקדמת.

יחד עם זאת, צריכה של תוספי תזונה המכילים כמות אופטימלית של נוגדי חמצון יכולה לסייע ביצירת זקפה, שכן נוגדי חמצון מסייעים להפחית את תנועת הרדיקלים החופשיים שעלולים גם הם לגרום להתפתחות התופעה. כאשר הסיבה היא לחץ או מתח, תוספים המסייעים להוריד את רמות הלחץ יכולים לסייע לפתרון הבעיה. תוספי תזונה עשירים במינרל האבץ, נוגדי חמצון וצמחי מרפא מסוימים המסייעים להגביר את הפוריות אצל הגבר כמו ג׳ינסנג קוריאני נצאו יעילים לתמיכה במערכת המין הגברית ולשיפור החשק המיני. גם צריכה של מזונות מקבוצת ה״סופר פוד״ כמו זרעי צ׳יה, אצות כחולות ירוקות, גוג׳י ברי ועוד, יכולים לסייע בחידוש ייצור הורמונים גבריים ולטפל בבעיה מזוויות שונות.

בנוסף, תכשיר ספריי השהייה יכול לפתור את הבעיה נקודתית ולאלחש את אזור איבר המין. עם זאת, לטווח הארוך לא כדאי להסתמך בלעדית על פתרון זה אלא לנסות לפתור את הבעיה מהשורש – באמצעות אחד מהפתרונות שהוצעו לעיל. כמובן שאין תחליף להתייצות עם רופא מומחה בנושא. בהצלחה!

Share this post

גלילה לראש העמוד