משחקי קופסא
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

משחקי קופסא שחייבים בכל בית

עבור רוב האנשים שכעת בוגרים זכורים אותן חוויות מיוחדות מתקופת הילדות. לרוב מדובר על אותן חוויות מרכזיות שהתרחשו במהלך השנים כמו היום הראשון בכיתה א, האופניים הראשונים שקיבלנו מתנה מההורים או הפעם הראשונה שהיינו בבית מלון מפנק יחד עם ההורים. יחד עם כל אותן חוויות מרכזיות, זכורים לנו לטובה גם החוויות השגרתיות והיומיומיות שעברנו עם חברי ילדותנו כמו משחקי כדור בשכונה, או משחקי קופסא כיפיים של Endendino שהיינו משחקים יחד בבית בימים גשומים וקרים.

אותם משחקי קופסא העבירו לנו את הזמן בכיף והנאה, ולכן כעת שאנו בוגרים אנחנו רוצים להעניק את אותן חוויות מהנות גם לילדנו. כיום ניתן למצוא מדוון משחקי קופסא מסוגים שונים, כך שיחד עם הכיף וההנאה שהם מעניקים הם נותנים בנוסף גם ערך מוסף של למידה.

משחקי קופסא מומלצים:

  • משחקי חשיבה – אלו אותם משחקים כיפיים שמשלבים הנאה ומשחק יחד עם למידה והתפתחות מחשבתית, ראו כאן. לרוב אלו יהיו משחקים המשלבים שאלות וחידות המפתחים את החשיבה העצמית כמו שאלות זיכרון, משחקי ניחושים ומשחקי היגיון.
  • פאזלים – ניתן למצוא משחקי פאזל לכל גיל. גם לגילאים קטנים מיוחד של פעוטות בגילאי שנה ומעלה, ואף לאנשים בוגרים. השוני הוא בכמות חלקי הפאזל שקיימים, לילדים המשחק מורכב מכמה חלקים בודדים או עשרות, ולמבוגרים מדובר באלפי חלקים ואף יותר!
  • משחקי יצירה – דרך לתעסוקה הטובה והאהובה ביותר של ילדים היא באמצעות משחקי יצירה יצירתיים ומיוחדים. באמצעות משחקים אלו הילדים לומדים כיצד להכין ולבנות דברים במו ידיהם, וכך לעבוד על הסבלנות והריכוז שלהם.
  • משחקי חברה – משחקי חברה מצוינים למשחק של כמה חברים יחד, ואף משחקים משפחתיים שכיף להעביר יחד עם כל המשפחה המורחבת. לרוב מדובר במשחקים המיועדים לשני שחקנים ואף יותר, והם משלבים חשיבה, הגיון ותחרותיות.

משחקי קופסא – פתרון נהדר לכל מקום

משחקי הקופסא הם פעילות נהדרת ומומלצת לכל ילד, ובכל גיל. קיימים סוגים שונים ומגוונים של משחקי קופסא, אותם ניתן להתאים לכל גיל ובחירת הילד. ניתן לשחק במשחקי הקופסא בכל מקום בו נמצאים, אם בבית או בחוץ ואף במהלך נסיעה ארוכה.

Share this post

גלילה לראש העמוד