העגיל הראשון כבר לא כזה מפחיד
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

העגיל הראשון כבר לא כזה מפחיד

לא מעט אנשים מפחדים מהעגיל הראשון שלהם. מדובר למעשה על צעד לא פשוט, היות ולנקב את האוזן בגיל מבוגר יכול להוות אירוע די טראומטי. הדבר כמובן נכון פי כמה וכמה, כאשר מדובר על תינוקות או ילדים קטנים, אשרים מפחדים מכל העניין ועלולים להגיב בצורה הרבה יותר קשה לכל האירוע. לכן כאשר בוחרים לנקב את האוזניים, חשוב להגיע למקום מקצועי וסטרילי, אשר מקפיד על תנאי היגיינה טובים וכמובן מעניק שירות איכותי ומנוסה בלבד. אם בעבר היה מדובר על ניקוב של האוזן ללא יותר מידי שאלות מיותרות, הרי שהיום מדובר על הרבה יותר אופציות והרבה יותר אפשרויות. ניתן למצוא שיטות ניקוב שאינן כואבות כלל, שיטות שמותאמות לתינוקות וכמובן שיטות ניקוב ללא אקדח.

העגיל הראשון שלי – מדריך למשתמש

קודם כל, חשוב להבין כי ניקוב האוזניים לא חייב להיות חוויה טראומטית שמלווה בבכי וצעקות, היות ואם עושים את זה נכון, לא אמורים להרגיש שום כאב. תינוקות בדרך כלל מהווים את קהל היעד העיקרי עבור העגיל הראשון, לכן חשוב להגיע למקום שמספק את הפתרון האיכותי והטוב ביותר עבורם. ניתן למשל למצוא מקומות אשר מתאימים את העגילים ואת אורך המוט של העגיל, בהתאם לאוזן של הילד. למעשה, המוט של העגיל הוא זה שמנקב את האוזן, דבר שחוסך לחלוטין את השימוש באקדח. בצורה כזו, ניתן לנקב את אוזני הילדים בצורה הרבה יותר פשוטה והרבה פחות מפחידה, דבר שמהווה יתרון עצום עבור רוב ההורים. בעיקרון, ככל שהמוט יהיה יותר דק, כך הניקוב יהיה פחות כואב. ניתן לנקב בשיטה הזאת עגילים באוזן לתינוקות, ילדים ומבוגרים, תוך כדי התאמת אורך המוט לעובי האוזן של הלקוח. למשל, כאשר מדובר על תינוקות, משתמשים במוט קצר ודק יותר, היות והאוזניים הרבה יותר עדינות. שאר האוכלוסייה תוכל להסתדר עם מוט סטנדרטי, ואילו אנשים בעלי תנוך אוזן עבה יותר, יוכלו לנקב את האוזניים שלהם באמצעות מוט ארוך ועבה יותר.

לסיכום, אם בעבר העגיל הראשון נראה כמו חוויה טראומטית ומפחידה, הרי שהיום מדובר על עולם אחר. ניתן למצוא שיטות ניקוב הרבה פחות כואבות והרבה פחות מסובכות.

Share this post

גלילה לראש העמוד