תיקון סורגים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כל מה שחשוב לדעת על תיקון סורגים לפני שמתקשרים למומחים

כל מבנה ובית הינם מיוחדים במינם. גם אם מלכתחילה הם נבנו על בסיס סטנדרט כולל ואחיד, ככל שהזמן עובר לבניינים יש נטייה להשתנות. וכך, כיום שני בניינים שהיו זהים לגמרי בתחילת דרכם יכולים להיראות באופן שונה לגמרי, בזכות השינויים והשדרוגים שנעשו על ידי דיירי המקום, הנשמה והייחודיות שהם השקיעו במבנה ועוד. אחד הדברים שגורמים לשינוי משמעות בחזות המבנה אלו הסורגים. מדובר בפריט החשוב מאוד גם לבטיחות של המבנה, וגם למראהו החיצוני. לכן, במקרים שבהם דרוש תיקון סורגים, חשוב להתייחס לעניין ברצינות מרבית, ולקחת בחשבון את שני ההיבטים האלה.

ההיבט הבטיחותי של תיקון סורגים

מבחינה בטיחותית, הסורגים מהווים את אחד מהדרישות של כל בית ומבנה על מנת לשמור עליו מפני גנבות ופריצות, חשוב מאוד ליצור את השילוב הנכון ביותר בין בטיחות לבין מראה חיצוני רצוי. בטיחות תלויה בכמה גורמים: הזווית של הסורגים, הצורה  שלהם, החומר שממנו הם עשויים וצורת החיזוק שלהם למבנה. מומחים בתחום זה תמיד יקפידו על ביצוע תיקון בהתאם לתקנים של משרד הבנייה וכן של התעשייה, המסחר והתעסוקה. התקנים האלה חיוניים על מנת ליצור מוצרים בטיחותיים דיים שיגנו על פני דיירי המבנה מבפנים ומבחוץ. הבטיחות של הסורגים נמדדת על פי חוסר היכולת של פורצים מבחוץ לחדור לתוך המבנה, וכן מניעה של נפילות מהחלון של ילדים ובעלי חיים.

ההיבט החזותי של תיקון סורגים

מלבד התפקיד החשוב של הסורגים בהגנה על דיירי הבית מפני חדירת פורצים וכן מפני נפילות מהחלון, הסורגים משחקים תפקיד חשוב גם במראה החיצוני של הבית, וגם במקרה זה – התפקיד הזה בולט לעין גם מבחוץ, וגם מבפנים. סורגים אסתטיים יעניקו מראה אסתטי לבית מבחינה חיצונית, אך הוא חשוב גם ליצירת אווירה נעימה בתוך הבית, על מנת שהסורגים לא ייצרו אסוציאציות לא נעימות של כלובים ובתי כלא. לכן ניתן למצוא פיתרונות רבים של סורגים בעלי ערך אסתטי לא פחות משמעותי ובולט מאשר ההיבט הבטיחותי.

מאפיינים נוספים של תיקון מקצועי

המאפיינים הבסיסיים של אנשי מקצוע איכותיים בתחום תיקון הסורגים הינם עמידה בתקנים המחמירים בנושאי בטיחות וכן אפשרות לבצע תיקון של סורגים קיימים באותה מידה כמו התקנה של סורגים חדשים. במקרים מסוימים המומחה מצופה גם לתת עצה נכונה לגבי הפתרון היעיל ביותר לעניין. תיקון סורגים שנעשה בזמן ובצורה טובה יכול לא רק לדאוג ליופי ולביטחון של המבנה, אלא במקרים מסוימים אף להציל חיים.

Share this post

גלילה לראש העמוד