אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לבחור את האוכל הטוב ביותר לכלב שלך

מה הופך מזון לכלבים ל"טוב"?

רוב האנשים מאכילים את הכלבים שלהם באוכל יבש או בשימורים. המזונות המעובדים האלה אולי לא מושכים אותנו, אבל הם מכילים את כל אבות המזון שהכלבים צריכים כדי להישאר בריאים. מזון מסחרי איכותי לכלבים עובר בדיקות קפדניות על ידי מומחים וטרינרים. מזון הכלבים הטוב ביותר עבור הכלב שלך צריך לענות על הצרכים התזונתיים שלו. בעוד שרוב מותגי המזון המסחריים לכלבים מנוסחים עם דרישות תזונתיות מינימליות לכלבים, חשוב לזכור שלא לכל כלב יש בדיוק אותם הצרכים התזונתיים. קיים מגוון רחב של אוכל יבש בכל חנות חיות במחירים אטרקטיביים ובמבצעים והאוכל מותאם לסוג הכלב, משקלו וגילו.

אז מה בדיוק יש במזונות הכלבים האלה?

כלבים, בניגוד לחתולים, אינם טורפים קפדניים. בעוד שבשר מהווה את רוב התזונה שלהם, כלבי בית יכולים גם להפיק חומרים מזינים מדגנים, פירות וירקות. מזונות שאינם בשריים אלה אינם רק חומרי מילוי, אלא יכולים להיות מקור חשוב של ויטמינים, מינרלים וסיבים חיוניים. מזון טוב לכלבים יכיל בשר, ירקות, דגנים ופירות. המזונות הטובים ביותר לכלבים מכילים גרסאות איכותיות של מרכיבים אלו המתאימות למערכת העיכול של הכלב שלכם.

התאמת מזון בצורה נכונה לגיל הכלב שלך

כלבים זקוקים למגוון רחב של חומרים מזינים בכמויות שונות במהלך חייהם. הצרכים התזונתיים של גור שונים מכלב בוגר, ולכן מומלץ להאכיל לכלב הצעיר פורמולת גור או מזון "כל שלבי החיים". אם אינך בטוח לגבי ההבדלים בדרישות התזונתיות בין גורים למבוגרים, כדאי להתייעץ עם ווטרינר שיפרט עבורך מה הם רכיבי התזונה המומלצים לכלבים, יחד עם הכמות המומלצת לפי משקל וגיל. אוכל לכלבים ולגורים מגזעים גדולים יש דרישות תזונתיות שונות מאשר לכלבים וגורים מגזעים קטנים.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email