איך להפחית לחץ

אם אתם מרגישים במצב של לחץ וסטרס, אתם לא לבד. יש לא מעט מחקרים שמעריכים שחלק גדול מהאוכלוסייה חיים בסביבה של לחץ ושחיי היום יום שלהם מלווים בלחצים. אצל חלק מהאנשים זה מגיע עד מצב של חרדות שהם מפתחים בעקבות לחצים שהם מרגישים. זה יכול להיות לחץ שנגרם מעומס עבודה, לחץ מחוסר זמן והרבה מטלות שצריכים למלא בזמן קצר ועוד דברים שונים שקשורים לחיי היום יום שלנו ולאורח החיים שלנו שגורמים לנו להיות בלחץ. העובדה שלא רק אתם מרגישים לחץ וודאי אינה מרגיעה אתכם ואתם לא צריכים להסתפק בה. מה שחשוב לכם הוא וודאי למצוא את הדרך איך להפחית לחץ

אז מה הן הדרכים להפחית לחץ?

קודם כל חשוב שנדע מדוע זה חשוב להפחית לחץ ולפני שאנחנו מחפשים איך להפחית לחץ. הלחץ גורם לנו לפעול ולתפקד בצורה פחות טובה. אנחנו מגיבים לסיטואציות רק מתוך לחצים ופחדים במקום להגיב תגובות רציונליות ופרקטיות. מצב כזה רק גורם לסיטואציה להיות גרועה יותר ולהשיג תוצאות לא טובות. בנוסף ידוע שלחץ אינו בריא כלל. יש כאלה שמייחסים ללחץ מצטבר אחריות למחלות שונות.

אבל חשוב שתדעו שהם גם אתם מרגישים שאתם חיים בסביבה לוחצת ומרגישים לחץ בחיי היום יום שיש דרכים איך להפחית לחץ. זה יכול להיות באמצעות תרגול נשימות, ספורט וכושר הם גם דברים שהוכח שמפחיתים לחצים. אתם יכולים לפתח תחביבים כמו ציור, לקרוא ספרים ועוד דברים שידועים כיעילים להפחתת לחצים. במקביל ישנם טיפולים שונים כמו מסאז', רפלקסולוגיה ועוד שבנוסף לתועלות הפיזיות שלהם, הם גם עוזרים להפחית לחץ.

בנוסף תוכלו לבחור בטיפולים באמצעות שיחות עם פסיכולוג/פסיכולוגית או פסיכותרפיסט כמו למשל יניר טל פסיכותרפיסט, אשר בעזרת ההכשרה המקצועית שלו יוכל לסייע לכם להקל על מצבכם ולהפחית לחץ.

לכן אם אתם נמצאים כיום במצב של לחץ, אם אתם יודעים שהלחץ מזיק לכם ואתם יודעים שזה מצב פתיר, השלב הבא הוא לאמץ פעולות ודרכים שיעזור לכם להפחית לחץ.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשמור על בטיחות בבריכה?
לא פעם, בעיקר בתקופת הקיץ, אנחנו שומעים בחדשות אודות מקרים של תאונות אשר מתרחשות בבריכות פרטיות...
קרא עוד »
מרץ 08, 2017
חימום תת רצפתי חשמלי
חימום תת רצפתי חשמלי מספק לכם את כל מה שאתם צריכים בשביל להתנהל בבית או במשרד בחורף בקלות, גם...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
מבחני צו ראשון
"הילדה שלי חוזרת מהבסיס עצובה ועצבנית, מספרת האם ד. על שגרת השרות הצבאי של בתה טלי.  בהתחלה עוד חשבה...
קרא עוד »
אפר 27, 2017