נימול בידיים – מה זה ואיך זה יכול להשפיע עלינו

לא מעט אנשים מרגישים תחושה ייחודית בידיים ולעיתים גם ברגליים, המזכירה להם מצב בו נמלים הולכות עליהם. מדובר על מצב של נימול אשר יכולה להשפיע על היכולת שלהם לתפקד בצורה סדירה. מדובר על סיטואציה מאוד לא נעימה שיכולה להקשות עליהם ביום יום, בהיעדר טיפול מתאים. 

נימול בידיים היא תופעה מוכרת הנובעת מתסמונת במערכת העצבים המתפתחת כתוצאה מלחץ על המערכת וזו משפיעה על התחושה. הרבה פעמים הנימול נוצר גם מסיבות אחרות, למשל, בעיות באזורים מסוימים בגוף כמו למשל עמוד השדרה, אשר יכולות להשפיע על איברים אחרים, כולל על התחושה בידיים, תת תזונה, חשיפה לחומרים ורעלים, מחוסר בויטמינים וכן פציעות או חבלות שונות. 

טיפול בנימול בידיים, בין אם מדובר בנימול כרוני ובין אם מדובר בנימול זמני הוא חיוני, מאחר ורק כך אפשר לטפל בבעיה ולחזור לתפקוד מלא, מבלי שזה ישפיע ביום יום. יש להדגיש, מאחר והרבה פעמים הנימול נוצר כתוצאה מטיפול רפואי מסוים, אזי שיש צורך למצוא פתרון, כיצד להמשיך בטיפול מחד ולטפל בבעיה שנוצרה, מאידך. 

איך מטפלים בבעיה של נימול בידיים?

בשביל לטפל בבעיה, יש לאבחן אותה היטב במכון נוירו שיקום, להבין ממה היא נובעת וכיצד אפשר לטפל במקור הבעיה. הטיפול יכול להתבצע באמצעות תרופות וכדורים וכן הוא יכול להתבצע באמצעות תרגילים מסוגים שונים. אפשר גם לקבל טיפול כירופרקטי אשר יכול לעזור במקרים מסוימים. טיפול באמצעות הרפואה סינית מאוד עוזר לשפר את התחושה ולהקל על כאבים.

בכל מקרה, רק אחרי אבחון הבעיה והבנה ממה היא נוצרה, יהיה ניתן להבין בדיוק איך לטפל בבעיה ומה בדיוק אפשר לעשות בשביל להחזיר את הידיים לתפקוד רגיל. חשוב מאוד לעשות זאת בהקדם, על מנת שהבעיה לא תחמיר עם הזמן באופן רציני יותר. 

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החשיבות של אסתטיקה רפואית עם חלוף השנים
החשיבות של אסתטיקה רפואית עם חלוף השנים רק הולכת ועולה, ככל שתוחלת החיים שלנו עולה. אם בעבר רוב האנשים...
קרא עוד »
ספט 06, 2018
אביזרים לתריסים ואלומיניום
תריסי החלונות נראים מדהימים ומשפרים את כל עיצוב ונראות הבית. אבל ההפך הוא הנכון לגבי תריסים עגומים...
קרא עוד »
יול 29, 2020
לימודי שמאות מקרקעין – מתחילים ללמוד אונליין
מעוניינים להתחיל עם לימודי שמאות מקרקעין, אך אין לכם את הזמן להתחיל לקחת חלק בקורס פיזי? אתם יכולים...
קרא עוד »
מאי 03, 2021