אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בניית מרפסת שמש – המדריך המלא

מרפסת שמש היא מצרך מבוקש בנוף הישראלי, אם כי לא ברור כל כך למה הבתים מלכתחילה לא נבנו עם מרפסות.

יש טוענים שבגלל שמחירי הדיור בארץ הם גבוהים מאוד, הקבלנים לא רוצים לייקר עוד יותר את הדירה עם מרפסת נוספת, אבל מה שקורה זה שאנשים אחרי כמה שנים רוצים מרפסת ופשוט מוסיפים אותה לבד.

חשוב לציין שבניית מרפסת באופן פרטי בבניין היא לא פשוטה. צריך לקבל אישור מהעירייה ויש מקומות שבלי אישור של 75% מהדיירים לא ניתן בכלל להתחיל את התהליך. הסיבה היא משום שזה גם עניין עירוני של חזות הבניין ולכן יש עיריות שמוכנות לתת היתר רק אם כולם עושים ביחד.

מבחינת העירייה יש בזה גם רווח מסוים בגלל התוספת של הארנונה ועדיין, התהליך יכול להיות קשה לפעמים. אז מה עוד צריך לדעת על בניית מרפסת שמש? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

בניית מרפסת שמש

בניית מרפסת שמש היא בעצם בנייה של עוד חדר לבית אבל לא חדר למטרת מגורים אלא אם אתם רוצים להנות מאוויר טוב, משמש, מאור טבעי שיחדור פנימה לבית, בשביל זה אנשים רוצים מרפסת שמש.

יש כאלו שגרים בקומה גבוהה ולכן, מהקומה שלהם אפשר לראות נוף מאוד יפה. במקרה כזה, מרפסת שמש יכולה גם להוות מין מרפסת לנוף הנשקף ויכולה בהחלט להיות חוויה עבורכם.

עלות של מרפסת היא לא זולה בכלל ככה שבתור מרפסת לפינוק, זהו בהחלט אחד הפינוקים היקרים שתקנו לעצמכם. מרפסת שמש יכולה להגיע למחיר של מעל 100,000 שקל. אלו הנתונים, אם כי תלוי כמובן איזה לוקסוס אתם לוקחים ובהתאם לזה נקבע המחיר.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר http://casif.co.il!

Share this post

גלילה לראש העמוד