מהם הסימפטומים של כף יד נרדמת?

לא מעט אנשים שמים לב שעם השנים הם מתחילים לחוש הרדמות בכף היד. לעיתים מדובר בהרדמות וכאבים שנגרמים מלחץ על עצב או כלי דם שעוברים תעלת שורש פרק כף היד, ולעיתים מדובר בתהליכים של הזדקנות או בעיות שונות כמו למשל "תסמונת הידיים הרדומות."

תסמונת כף יד נרדמת או תסמונת התעלה הקרפלית יכולה להוביל לבעיות בתפקוד כף היד. לעיתים היא תדרוש ניתוח כדי לבצע את תהליך ההחלמה ולעיתים טיפולים כמו פיזיותרפיה או טיפול תרופתי.

אם אתם סובלים מהרדמות של כפות הידיים כדאי לבחור ברופא מומחה שידע להתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורכם, החל מטיפול תרופתי עד אורטופדי או ניתוח במקרה הצורך.

בכל מקרה חשוב להכיר את תסמונת כף היד הקרפלית שקורית בלא מעט אנשים בעיקר בקרב מי שסובל מעודף משקל סוכרת או מחלות מסוימות וכולי.

תסמונת כף היד הקרפלית

תסמונת זו הינה אחת המחלות הנפוצות בכף היד והיא מצב שבו נוצר לחץ גבוה מהרגיל בתעלה הקרפלית. הלחץ גורם לתסמינים כמו תחושת הירדמות של כפות הידיים, כאב או לחץ, קישיון של אצבעות, חוסר תחושה בשלוש אצבעות ראשונות כמו אגודל, אצבע מורה ואמה ולאחר מכן הרדמות של שאר האצבעות.

מצב הזה גורם לתחושה של הירדמות ולעיתים אפילו לאובדן תחושה וגם לחולשה באצבעות כפות הידיים.

בנוסף לסימפטומים יש לא מעט גורמים לתופעה כמו עודף משקל, עישון, כמו גם שלעיתים גנטיקה ושאר סיטואציות בריאותיות מובילות לתסמונת הזאת.

אז אם אתם מרגישים שכף היד שלכם נרדמת לעיתים דחופות – כדאי לפנות אל מומחה מיקרוכירורגיה ולדעת כיצד לבצע את הטיפול הנכון ביותר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לוכד עכברים – איך הוא יכול לעזור לנו?
באגדות וסרטי ילדים, עכברים נתפסים לא פעם כחיה חביבה ומשעשעת, אך במציאות אנחנו יודעים שהיא לא בהכרח...
קרא עוד »
מאי 27, 2022
ביובית בשבת – סיוע מיידי לתקלות לא צפויות
הכלל הידוע אומר, שאנחנו מתכננים תוכניות אך לחיים יש תוכניות משלהם, והם לא תמיד משתלבים עם התוכניות...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
צביעת בניין – המדריך המלא
חשבתם פעם על אפשרות לצביעה מחדש של הבניין שלכם? כן, בניין המגורים בו אתם גרים – אתם זכאים לעליה באיכות...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021