מכונת ארקייד ביתית
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מכונת ארקייד ביתית – לחזור אל הילדות בכל יום

נהוג לחשוב שקונסלות המשחקים והמחשבים המשוכללים שעומדים לרשותנו היום, הביאו להיעלמותם של משחקי וידיאו ומכונות ארקייד. זה נכון באופן חלקי. אומנם במשך השנים יכולנו לראות ירידה חדה באולמות משחקי וידיאו, יכולנו לראות ירידה גם בביקוש למכונות משחקים ובפרט מכונות ארקייד למכירה

אך זה לא מדויק לגמרי, שכן עם הזמן הביקוש החל שוב לעלות, לא רק לצרכים מסחריים, עסקיים, אלא גם לצרכים פרטיים. יותר ויותר אנשים מעוניינים לרכוש משחקים ומכונות לצורך שימוש אישי בבית. זה נכון בפרט כשמדובר על בעלי משפחות לילדים קטנים או גדולים, אשר רוצים לספק להם חוויה ייחודית ויוצאת דופן ממה שהם מכירים. בדיוק אותה חוויה שהם חוו כשהיו ילדים בגילם. 

צריך לומר, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מכונת ארקייד, לא מבחינת תקציב ולא מבחינת תנאי השטח שעומדים לרשותו, שכן מכונה כזו דורשת שטח מסוים. עם זאת, זו יכולה להיות השקעה משתלמת, בוודאי אם רוצים לספק לילדים חוויה ייחודית ויוצאת דופן. 

כיצד עושים את זה בצורה נכונה?

לפני שממהרים לרכוש מכונת ארקייד ביתית, צריך לבחון היטב איך היא נראית, אילו משחקים יש בה, עד כמה פשוט ונוח להשתמש בה ולשחק איתה, למי היא יכולה להתאים וכיצד אפשר להציב אותה במקום כזה או אחר במבנה. 

צריך להדגיש, המכונה עצמה לא דורשת תחזוקה מיוחדת אך אם היא מתקלקלת או שנוצר בלאי, אז צריך לדעת כיצד למצוא איש מקצוע שיבצע את השינויים והתיקונים הנדרשים. מאחר ומדובר על מכונות יחסית נדירות, אז ייתכן מאוד שיהיה לא פשוט למצוא איש מקצוע, יחד עם זאת, סביר להניח שבמקום ממנו רוכשים את המכונה, ידעו גם לספק את שירות התיקונים הנדרש. 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד