מכון לאבחון פסיכולוגי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

במה מכון לאבחון פסיכולוגי יסייע לכם עם הילדים שלכם

התמודדות עם ילד שסובל מקשיים רגשיים אינה פשוטה. כהורים אנחנו נוטים להאשים את עצמנו ולעתים גם את הילד או את הסביבה. אבחון פסיכולוגי נועד לזהות את הגורם לקשיים הרגשיים ולהוות בסיס לפתרון.

בעזרת טיפול פסיכולוגי לילדים בחיפה אפשר להקל על רוב התסמונות ולהביא שיפור משמעותי באיכות החיים של הילד, ההורה והמשפחה כולה. התמודדות עם בעיות רגשיות קשה מאוד בכל גיל. עם אנשי מקצוע מנוסים שמדברים בגובה העיניים לא תרגישו עוד לבד.

סוף סוף אני יודע מה הבעיה

הורים רבים מגיעים אל מכוני אבחון פסיכולוגי לאחר מספר שנים של התמודדות יומיומית עם קשיים רגשיים והתנהגותיים. הסביבה שולחת אליהם הערות ועצות "חכמות" לחינוך או הצבת גבולות מבלי להבין את הקושי עמו הם מתמודדים יום יום. קבלת אבחון מהווה הקלה משמעותית. כעת כאשר אותרה הבעיה ההורים מבינים מה צריך לעשות ומקבלים כלים מתאימים. אבחון שמלווה בטיפול פסיכולוגי משפר את האווירה בבית.

מתי כדאי לפנות אל מכון לאבחון פסיכולוגי?

פנייה אל מכון לאבחון פסיכולוגי עם ילדים מומלצת בכל גיל בו אתם מבחינים בקושי רגשי, בעיות התפתחות או התנהגות חריגה. ילדים בכל הגילאים מתמודדים עם פחדים, חרדות ורגשות מורכבים. אנחנו כהורים מסוגלים לספק תמיכה ואהבה אך לעתים אין דיי בכך והילד זקוק לעזרה של איש מקצוע. חשוב להבהיר שקיימים מקרים רבים בהם טיפול ממוקד מעודד התפתחות רגשית מהירה ופותר את הבעיה. פניות אל מכון לאבחון פסיכולוגי מתבצעות גם בעקבות הפנייה של הצוות החינוכי בבית הספר או בגן.

איך מתמודדים נכון עם בעיות רגשיות אצל ילדים?

כאשר יש בבית ילד עם קשיים רגשיים הדבר משפיע על ההתנהלות הכללית של כל בני הבית. פנייה לאבחון היא הצעד הראשון לקראת קבלת עזרה מקצועית. רוב בני הנוער נעזרים בשלב זה או אחר בייעוץ פסיכולוגי. למדו את ילדכם לפנות לעזרה בעת מצוקה נפשית. הכלים שהם יקבלו שאנשי המקצוע עתידים להקל עליהם בהמשך החיים.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email