תיירות ונופש בציבור החרדי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

תיירות ונופש בציבור החרדי

בעבר המושג תיירות ונופש בציבור החרדי היה שגור על לשונם של בני העשירון העליון בלבד, הציבור החרדי הרחב ראה בכך פינוק מיותר.

ככל שהזמן חולף הצורך גדל, ההבנה כי הפוגה ונופש משפיעה על ההמשך לאגירת כוחות מחודשים מחלחלת, וכיום כמעט לא ניתן למצוא משפחה בציבור החרדי שלא מרגישים את הצורך לצאת לנופש אחת לתקופה.

הזמן הפופולרי ביותר בו מרבית המשפחות יוצאים לנופש הם בימי בין הזמנים בהם לא מתקיימים לימודים בבתי הספר ובתלמודי התורה, אבל לא רק המשפחה החרדית הממוצעת יוצאת לנופש גם במהלך השנה, אם זה לסופ"ש משפחתי או נופש זוגי במהלך השבוע.

ככל שהביקוש עלה וגדל הקושי למצוא מקום מתאים גבר אף הוא בהתאם, הנופש החרדי זקוק למקום לינה המתאים לאורחות חייו, מפעילי הצימרים והווילות כבר יודעים שיש צורך מיוחד בהתאמת וילות וצימרים לחרדים.

אחת הפלטפורמות החזקות ביותר בציבור החרדי הוא כוכב הנופש, המרכז לנופש את כל המידע, החל ממקומות לינה, מסלולים, מעיינות ונחלים וגם פינות חמד ייחודיות בארץ המתאימות לארוחה משפחתית או קבוצתית להשלמת החופשה.

למרות הגישה המוגבלת של הציבור החרדי לאינטרנט, הוא כבר לא מוותר על בדיקת תמונות ומידע על המקום לפני ההזמנה, זו הסיבה שהאתר הפופולרי פתוח גם בסינוני האינטרנט הכשרים, כאשר הוא גם עומד בתנאים הנדרשים ומציג דברים המתאימים לציבור החרדי.

Share this post

גלילה לראש העמוד