פעילויות לקייטנות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

פעילויות לקייטנות – במה אפשר לבחור?

קייטנת קיץ נועדה להעשיר את הידע של הילדים בימים של החופש הגדול, לספק פעילות מעניינת לילדים, וכן, גם תאפשר להורים שקט ופנאי בזמן החופש הגדול כדי שיוכלו לבצע את עבודתם באופן רגיל וללא הפרעות. 

קייטנות בישראל יש רבות ומגוונות, וכל אחד בוחר את זאת שמתאימה לילד שלו. אבל איזה פעילויות אפשר לבחור? הנה כמה פעילויות שמתאימות לילדים דתיים מטעם האתר https://sadnaot.com:

סדנת יצירת נרות הבדלה

הבדלה היא חלק בלתי נפרד מהמסורת היהודית והיא מסמלת את ההבדלים בין קודש לחול. כדי שהילדים שלכם ידעו ליצור נר מעוצב שמתאים להבדלה – אפשר לרשום אותם לסדנאות להכרת חגי ישראל והכרות עם המסורת היהודית. בפעילות יכינו הילדים נרות וייצרו נר איכותי ושימושי. 

הכנת קופת צדקה

במסורת היהודית אין דבר מספק יותר מלבצע מצוות, שאחת המצוות החשובות היא מתן צדקה. הילדים שלכם יכולים ללמוד כיצד להיות מוסריים יותר בפעילות להכנת קופת צדקה והכרות עם המשמעות של  נושא החסד, הנתינה והעזרה לאחר. 

פעילות ליצירת פמוטים

בכול בית דתי בישראל יש זוג פמוטים שנודע להדלקת נרות שבת. הילדים שלכם יכולים ללמוד כיצד מכינים פמוטים מעץ זית תוך הכרות עם השמחה שיש בהכנת עבודות מעץ.

אפיית פיתות בטאבון

כבר מהקמת המדינה שלנו מכינים ילדים פיתות על הטאבון, החל מבעת פעילות של קייטנות עד לזמנים של טיולים  בישראל או בעת שיעורים להכרות הארץ. סדנת אפיית פיתות בטאבון מתאימה למי שרוצה להעשיר את ילדיו בידע בנוגע לאפייה, למשמעות של קמח וליצירת אוכל טעים וקבלת תוכן של ערכים הכנסת אורחים וכולי. 

אז זה הזמן לבחור קייטנה לילדים דתיים, לילדים שומרי מסורת או חילוניים אשר רוצים להכיר לעומק את הדת והמנהגים.

Share this post

גלילה לראש העמוד