היתרונות של סודוקו לפיתוח המחשבה

סודוקו

סודוקו
סודוקו הינו משחק לוח יפני שבו יש למקם ספרות מ- 1 עד 9 כך שבכל שורה, טור או ריבועים בעלי 9 משבצות, כל מספר יופיע פעם אחת בלבד. המשחק מתחיל ב- "רמזים" שהם מספרים התחלתיים שמופיעים על גבי הלוח ובאמצעותם יש להתחיל ולנסות לפתור את התשבץ הפופולארי ביותר בעולם. הסודוקו הינו משחק מהנה אשר מתאים למרבית שכבות הגיל, אך האם ידעתם גם על יתרונותיו המרובים לפיתוח מחשבתו של האדם? להלן מספר היבטים שהדבר מתבטא בהם:

שיפור הריכוז

בעולם התזזיתי והדינמי של ימינו אנו סובלים מהסחות דעת יומיומיות. מבוגרים למשל זקוקים מידי פעם לקצת שקט ושלווה, ניתוק מהלחץ היומיומי על מנת להתרכז בדבר אחד מסויים. ילדים אף הם סובלים מהסחות דעת רבות, קל וחומר ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז שמתקשים בביצוע מטלות בודדות מההתחלה ועד הסוף. ובכן, כל המחקרים מראים כי הסודוקו בהחלט מאפשר לאדם לשפר את יכולת הריכוז שלו, שכן הוא מאפשר להם להתנתק ולהתרכז במשימה שעל פניה נראית פשוטה, אך מתגלה כמאתגרת במיוחד. מאחר ומדובר בסך הכל בספרות של 1 עד 9 ואין שום צורך בלמידת לוגיקה מתמטית כלשהי, הסיכוי לשקוע בריכוז עמוק עולה, מבוגרים זוכים להתנתק ממועקות היום וילדים לומדים להתרכז במשימה ספציפית, לרבות ילדים הסובלים מ- ADHD.

שיפור הזיכרון

כל העובדות מראות כי כאשר ממוקדים במטרת לוח המשחק בריכוז מקסימאלי, הסודוקו אף הופך להיות סוג של זיכרון צילומי עבור המשחקים בו. למעשה, נדמה כי האדם המשחק כבר זוכר במוחו את מיקומן של כל הספרות שעל גבי הלוח, ועל כן מסוגל למקם ספרות חדשות תוך כדי דמיון המהלכים הבאים. מסיבה זו הסודוקו מהווה כלי מצוין לשיפור הזיכרון אצל מבוגרים רבים, ואף מפתח רבות את יכולת הדמיון והזיכרון אצל ילדים, מתבגרים וצעירים יותר.

פיתוח מהירות מחשבה

את משחק הסודוקו ניתן לשחק ללא הגבלת זמן. ניתן לנסות לפתור תשבץ Sudoku בזמן החופשי, להתחיל, להפסיק ולהמשיך שוב כאשר מעוניינים ויכולים. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לבחון את עצמכם ולשפר את מיומנויות מהירות החשיבה שלכם ע"י מדידת הזמן לפתרון סודוקו בדרגות קושי משתנות. לאט לאט תוכלו לשים לב לשיפור העצום שחל ביכולת מהירות החשיבה שלכם וזאת ע"י פתירת תשבצי סודוקו, קלים וקשים כאחד, תוך זמן קצר יותר מפעם לפעם.

בלינק הזה גם תמצאו מדריכים למשחק סודוקו (באנגלית).

הסודוקו אף נחקר במחקרים רבים נוספים, ונמצא כאפשרות מצויינת להפגת מתחים ואף כזו שעשויה להיות חלק מארסנל הטיפולים למניעת אלצהיימר. מאחר ומדובר במספרים ולא במתמטיקה, אין שום צורך "ללמוד" לשחק את משחק סודוקו ולמעשה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להתחיל לאמן את מוחם בקלות ואף בהנאה מרובה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה נדרש בשביל להקים בריכה בחצר?
על מנת להקים בריכת שחיה בחצר, נדרשת מן הסתם חצר. אבל אם נמשיך עם קצת יותר רצינות, הרי שהעובדה שיש לכם...
קרא עוד »
ינו 25, 2022
השכרת כינור
כינור הוא כלי מיתר בעל ארבעה מיתרים. זהו אחד הכלים הפופולריים בעולם ונמצא בשימוש במוזיקה קלאסית מאז...
קרא עוד »
אוק 08, 2022
יתרונות של עציצי פלסטיק
עציצי פלסטיק הם סוג חדש של פרחים שניתן לעשות מפלסטיק. יש להם מראה מאוד ייחודי וזה גם קל מאוד...
קרא עוד »
אפר 03, 2023