טיפול בגורים לאחר המלטה

מזון לכלבים בוגרים

אם הכלבה האהובה שלך, צריכה ללדת בקרוב ואתה עומד חסר אונים ואינך יודע מה עליך לעשות בכדי לאפשר לה ללדת בבריאות, בנוחות ובקלות וכן כיצד לטפל בגורים לאחר המלטתם, כדאי מאוד שתקרא את הדברים הבאים, אשר יעשו לך סדר ויסייעו לך לעזור לכלבה שלך ולגורים שלה בהמלטה נכונה וטיפול יעיל ונכון לאחר ההמלטה. חשוב שתדע שאמנם החוויה היא חוויה מרגשת מאין כמותה, אך במהלך ההמלטה ואחריה, עליך להיות ערני כדי הצורך בכדי להבחין בבעיות פוטנציאליות שעלולות להתרחש. ערנות חשובה בכדי להעניק את הטיפול הנכון באותו הרגע שבו הבעיה מתעוררת בכדי למנוע את הסיבוכים שיכולים להיווצר בגללה.

מה קורה במהלך ההמלטה של הכלבה?

מזון לכלבים בוגריםראשית כל, כדאי מאוד לדאוג שכל ההיריון של הכלבה, היא תעבור את הבדיקות ההכרחיות והחשובות. משך הריון ממוצע של כלבה הוא 63 ימים, אך כמובן שיתכן שכמה ימים לפני הכלבה כבר תכרע ללדת. בכדי לדעת מהו זמן ההמלטה של הכלבה, כדאי מאוד שהחל מהיום ה58 להריון, תבדוק את הטמפרטורה של גוף הכלבה על ידי מדידה רדיקלית. טמפרטורת הגוף הנורמאלית שלה אמורה להיות בין 37 מעלות ל39 מעלות. כאשר יש צניחה במעלה אחת, יש לצפות להמלטה ב24 השעות הבאות. יש להכין כלבה מקום נוח להמלטה, אשר היא תוכל להגיע אלו כאשר היא חשה צורך להמליט. בשלב הראשון של ההמלטה, הכלבה תחוש כיווצים ברחם, דבר שיגרום לה להיות חסרת מנוחה, יש לדאוג שיהיו מים עבורה במקום. לאחר מכן, הגורים יצאו ואז השלייה.

כיצד יש לטפל בגורים לאחר ההמלטה?

הגורים יוצרים מכוסים בקרומים אשר לא מאפשרים להם לנשום, לרוב כמה דקות לאחר ההמלטה הכלבה תסיר מעליהם את הקרומים בעצמה. אך אם אתה רואה שהכלבה לא עושה את זה בתום 2 דקות, כדאי שאתה תסיר מעליהם את הקרומים בזהירות על ידי ניקוי במגבת כה. כמו כן, אם הכלבה לא מנתקת את חבר הטבור בעצמה, יש לקשור קשר במרחק 4 ס"מ מהגור בחבל הטבור ואז לגזור אותו במספריים. יש לשים לב שהגורים עולים מספיק במשקל, יונקים מספיק חלב ושהשתן שלהם לא צהוב. בכל מקרה שבהם הגורים בוכים כי אינם יונקים מספיק, אינם עולים במשקל באופן מספק או שהשתן שלהם צהוב, יש להביא את האם והגורים לבדיקת וטרינר וטיפול במקרה הצורך.

אם אתה מתכוון למסור את הגורים, כדאי שתדע שגורים יונקים עד 6 שבועות לאחר לידתם. ורק בתום השלב הזה ניתן למסור אותם לביתם החדש.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טבעת אירוסין
המסורת של להציע נישואין עם טבעת אירוסין יהלום מתחילה מהתקופה הוויקטוריאנית. טבעת אירוסין יהלום היא...
קרא עוד »
ינו 05, 2023
למה כדאי לכם להירשם לקורס דיבור מול קהל?
דיבור בציבור הוא לא רק דיבור. זה קשור לדרך שבה אתה מעביר את הרעיונות והמחשבות שלך לאחרים. קורסי דיבור...
קרא עוד »
פבר 27, 2023
החשיבות של יחסי אישות לשלום בית
יחסי אישות ויצירת אינטימיות בין בני זוג חשובה במיוחד גם לשמירה על שלום בית, כמו גם להקמת משפחה ויצירת...
קרא עוד »
ינו 05, 2019