פיינטבול גם בתור אימון צבאי

פיינטבול

משחק הפיינטבול הראשון נערך בתחילת שנות השמונים בארה״ב ובו השתתפו 12 שחקנים עם ציוד בסיסי ביותר. אך זמן קצר לאחר מכן נפתח כבר מגרש הפיינטבול הראשון ולפני סוף העשור נוסדה אגודת הפיינטבול הראשונה.

המשחק הלך וצבר פופולריות גדולה וגם הלך והשתכלל. משחק הפיינטבול נועד לדמות שדה קרב ולאפשר לשחקנים להשתתף בקרב מלא אדרנלין אך ללא שימוש בנשק קטלני, סוג של חוויה צבאית. ההצלחה הגדולה של הפיינטבול בחיקוי האווירה של שדה הקרב מייד עוררה התעניינות גדולה בצבא ארה״ב ואחריו בצבאות שונים בעולם. הפיינטבול מייד הפך לשיטת אימון מקובלת עבור חיילים וצבא ארה״ב אפילו שיתף פעולה עם יצרני ציוד פיינטבול על מנת לשפר את הציוד ולהפוך אותו לחוויה צבאית אמתית. לצערנו הרב לא רק צבא ארה״ב עושה שימוש בפיינטבול, ידוע לנו כי ארגוני הטרור ובראשם חיזבאללה העתיקו את הרעיון ועושים שימוש בפיינטבול לצורך אימון מחבלים.

פיינטבול

הפיינטבול – חוויה צבאית אמתית

הפיינטבול הוא חוויה צבאית אמתית אשר יכולה לדמות תנאים של שדה קרב אמתי  וגם לוחמה בשטח בנוי, חוויה הדומה למציאות איתה חיילי צה״ל מתמודדים בשטחים. את משחק הפיינטבול ניתן להלביש על כל שדה קרב ולדמות קרב חי״ר בכל תנאי שטח ממש כמו במציאות. היתרון של משחקי פיינטבול, מבחינה צבאית, הוא שהם אינם מסכנים חיי אדם ואין סכנה לתאונות אימונים קטלניות, כפי שעלולות להתרחש באימון בנשק חם. הן ממש מאפשרות לירות אחד בשני ולדמות קרב אמתי, דבר שלא ניתן לעשות בעזרת נשק חם. כמו כן הן מאפשרות להוזיל את עלויות האימונים מכיוון שאינם עושים שימוש בתחמושת יקרה.

את משחק הפיינטבול ניתן לשחק בצורות שונות; למשל ניתן להטיל משימה של הגנה על אישיות; של התפרצות לתוך מבנה; של חטיפת דגל או תרחישים אחרים. זהו אימון צבאי לכל דבר, לא אחת החיילים נאלצים להתמודד עם משימות שונות והפיינטבול מכין אותם לכך בצורה הטובה ביותר.

המעלות החשובות של משחק הפיינטבול

משחק הפיינטבול מסייע לאמן כמה תכונות ומיומנויות חשובות מאוד, בעיקר כאשר מדובר בשדה הקרב ומסיבה זו הוא פשוט חוויה צבאית מושלמת. בראש ובראשונה המשחק מחייב שימוש באסטרטגיה; משחק פיינטבול, כמו גם שדה הקרב האמתי הוא אינו ירי חסר הבחנה לכל הכיוונים אלא מחשבה ותכנון של מה עושים ואיך עושים תוך כדי מתן דגש לתפקידו של כל אחד בקבוצה. בהזדמנות זו ניתן גם להזכיר שהמשחק תורם מאוד לעבודת הצוות של הקבוצה. הרי ברור לכם ששום קבוצת חיילים אינה יכולה להצליח בשדה הקרב ללא מטרות, אסטרטגיה ורמה גבוהה של עבודת צוות.

משחק הפיינטבול הוא משחק מלא אקשן, בו השחקנים רצים, קופצים, מסתתרים ובסופו של דבר מקבלים גם אימון גופני המדמה את שדה הקרב בו מתקיימים מרדפים ומעבר על פני מכשולים. מכיוון שהמשחק עושה שימוש בתחמושת שאינה קטלנית הוא מאפשר לחיילים להתאמן בירי מדויק על מטרות אמתיות, חוויה ששום מטווח אינו יכול לתת בצורה כל כך מושלמת.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ערכות מדע לילדים – שוות את ההשקעה הכספית
רכישת ערכות מדע לילדים תהיה החלטה חינוכית מהמעלה הראשונה. ערכות כאלה מסוגלות לפתח את יכולת הסקת...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
הדפסה על חולצות
חולצות הן לא רק ביגוד שמכסה את הגוף, הן גם מוצר אופנתי שיש בו אמירה וניתן לדעת רבות על סגנון של אדם על...
קרא עוד »
אוק 07, 2022
ככה תבחרו שירותי סיעוד המתאימים ליקירי ליבכם
  שירותי סיעוד ניתנים לקשישים כמו גם לאלו אשר אינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי במהלך היום שלהם,...
קרא עוד »
מרץ 14, 2021