הכנות לקראת בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לקראת בדיקה במרב"ד

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו מכון מטעם המדינה אשר קובע על כשירותם הרפואית לנהיגה של המגישים בקשות לבדיקה או מומלצים לכך, ובהתאם לתוצאותיו, ממליץ המכון על כשירות האנשים לנהיגה, בהתאם לסוג הרכב המנועי שברשותם.

מי הם האנשים הפונים או מופנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

האנשים המופנים לבדיקות הכשירות הרפואית לנהיגה הם אנשים המבקשים רישיונות או חידוש רישיונות מכל מיני סיבות. מדובר למשל, באנשים המבקשים רישיונות לרכב ציבורי או משא כבד, מטעם משרד הרישוי.

מדובר כמו כן, בעברייני תנועה שלאחר תום השלילה שלהם, יש חשד סביר שהם מועדים עדיין לעבור על חוקי התנועה באופן עקבי, ולכן מופנים מטעם משרד הרישוי לקבל אישור לכשירותם לנהיגה. זהו צדו השני של המטבע, אך הוא רחב וכולל אף נהגים שמשטרת ישראל דיווחה עליהם כי השתתפו בתאונות דרכים, נהגים שדווחו על ידי בית משפט, וכדומה.

לקראת בדיקה במרב"ד

נכי משרד הביטחון או הביטוח הלאומי גם הם נדרשים בבדיקת המרב"ד

המכון לבטיחות בדרכים בודק גם את כשירותם של נכי משרד הביטחון לנהיגה, או נכים של המוסד לביטוח לאומי.

להבדיל אלף אלפי הבדלות, המכון בודק את כשירותם של מי שהורשע בשימוש בסמים או באלכוהול, ואלו מופנים על ידי משרד הרישוי, משטרת ישראל וסמכויות רישוי צה"ליות.

מדובר כמו כן בנהגים שמפאת גילם מופנים מרשות הרישוי להבטחת כשירותם לנהיגה. וכמו כן, נהגים המחויבים בבדיקות ביקורת מטעם המרב"ד וועדות ערר.

ולבסוף, מדובר בנהגים אשר מדווחים על ידי חובת דיווח רופא בסעיף 12 ב', לפקודת התעבורה, וכן מבקשים או מחזיקים רישיון נהיגה, שיש להם בעיות רפואיות, והם מופנים על ידי משרד הרישוי.

התהליך לבדיקת כשירות רפואית לנהיגה

כשהמרב"ד מקבל דיווח מהימן עבור אדם, הוא מזמן אותו לבדיקת כשירות רפואית במכון. לאחר הבדיקה, יכול המרב"ד לבקש מהאדם השלמת מסמכים או בדיקות משלימות חיצוניות, לאחר בדיקה יסודית ומעמיקה לפני גיבוש ההמלצה של המרב"ד, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה מומחה בתחום..

ההחלטה של המרב"ד לבסוף ניתנת כהמלצה למשרד הרישוי, וההודעה נמסרת לאדם הנבדק מטעם משרד הרישוי בסיומו של התהליך וההחלטה שנופלת.

לכל אדם שמרגיש כי נעשה לו עוול או שיש לו דבר מה לומר או להציג, ניתן לבקש ועדת ערר תוך חודש ימים מרגע שנמסרה לו ההודעה ממשרד הרישוי. גם אם מדובר באדם המבקש רישיון, וגם אם מדובר באדם המחזיק עוד ברישיון נהיגה.

מדוע חשוב להגיע מוכנים לבדיקת המכון?

חשוב להגיע עם כל המסמכים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי להקל ולקצר את התהליכים, ולהיות ערוכים לכל החלטה. ככל שהועדה תראה שאתם מוכנים, כך תראה אמינותכם ומידת אחראיותכם בנושא, וזה דבר אשר יכול להפציר בועדה להגיש המלצה חיובית. אין זאת כדי להבטיח את תשובת משרד הרישוי כמובן.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספא ברחובות לימי הולדת
יש דרכים שונות לחגוג ימי הולדת עם חברים או בני משפחה. אנחנו יכולים ללכת לסרט, מסעדה, אנחנו יכולים לצאת...
קרא עוד »
דצמ 03, 2017
3 פרוייקטים השייכים לעמותת איילים
עמותות בישראל ישנן מסוגים שונים, בעוד שמספרן של העמותות עולה על 40 אלף, נכון לשנת 2016. מטרתה של כל אחת...
קרא עוד »
נוב 20, 2019
כל מה שתרצו לדעת על השכרת אוהלים לאירועים
לשכור אוהל לאירוע שלכם זה רעיון נהדר שכדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם, וזאת במיוחד אם אתם רוצים להציע...
קרא עוד »
נוב 01, 2016