בדרך ללידה? כל מה שאת צריכה לדעת!

בתקופת ההריון, תשעה חודשים, יש הרבה זמן לחשוב ולהתכונן לתקופה שאחרי הלידה. תקופה בה יהיה הרבה פחות זמן לעשות דברים, בגלל שכל הזמן יהיה צורך לטפל בתינוק, לדאוג לו או לצבור שעות שינה. לכן חשוב שבתקופת ההיריון, תכיני את עצמך כבר לתקופה שאחרי, בין אם זה למצבים שונים שעלולים להיווצר, ובין אם זה לדברים שצריך לקנות.

יש נשים, בעיקר כאלה שמעולם לא היו בהריון ואין סביבן חברות או בנות משפחה שהיו, אשר נוטות לחשוב שמדובר בהגזמה, שכן יש זמן וכן אפשר לעשות דברים, וזה לא נכון להתכונן מראש לתקופה שאחרי. אך מהר מאוד הן יגלו שזה לא כך. ברגע שהתינוק יוצא, בוודאי אם מדובר בתינוק ראשון, אז כל המחשבות, כל הדאגות מופנות אליו, כך גם צריך להיות. אין זמן לחשוב על דברים אחרים. לכן, מוטב שלא לבזבז את הזמן לפני כן, וכמה שיותר דברים שניתן לעשות, רצוי לבצע לפני הלידה.

דברים שיש לקנות לפני הלידה

כשאנחנו מדברים על דברים שיש לקנות לפני הלידה, אנחנו מכוונים לשני סוגים עיקריים של דברים. כאלה שקשורים ישירות לתינוק, ודברים אחרים כלליים יותר, אך לא פחות חשובים.

ביחס לתינוק הכוונה היא כמובן לריהוט, בין אם זה לול או שידת החתלה, עגלה, אמבט רחצה, כיסא לרכב, ביגוד וכן כל פרט אחר שקשור לגידול היומיומי של התינוק ולתהליך ההתפתחות שלו. יש דברים שיהיה ניתן לכל לקנות במהלך הזמן, אך יש דברים בסיסיים שיהיה צורך להשתמש בהם מהיום הראשון.

כשאנחנו מדברים על דברים כלליים, אנחנו מכוונים למשל לדברים שקשורים אלייך ולבן זוגך. כאן אנחנו יכולים למצוא למשל ביטוח חיים. זה נשמע אולי מוקדם מדי לחשוב על זה, אך ברגע שנולד ילד, צריך לחשוב על העתיד שלו, צריך לחשוב מה יקרה אם חס וחלילה לא תוכלו לעבוד או הוא יישאר לבד. מהשלב בו התינוק יוצא אל אוויר העולם, אתם לא לבד בעולם, יש לכם מישהו שאתם צריכים לדאוג לו. לכן חשוב לעשות ביטוח חיים לפני הלידה, כך אם חס וחלילה קורה לכם משהו, התינוק יהיה מוגן.

כאמור מלבד הדברים שצריך לקנות יש דברים שצריך לעשות, מצבים שנמצאים בהם וצריך לדעת כיצד להתנהל או כיצד להישמר מפניהם. למשל, בכל מה שקשור להתנהלות כלכלית נכונה, זוגיות, יחסים עם ההורים, עבודה ועוד. כל הדברים הנ"ל מקווים נקודת מבט אחרת לגמרי. כעת הילד הוא הדבר החשוב ביותר.

כאן בא לידי ביטוי, שוב, החשיבות של ביטוח חיים ובכלל ההתייחסות לכל העניין של ראייה לטווח ארוך, הכרה בכך שיש מישהו קטן שצריך לדאוג לו, מישהו שאתם אחראים עליו מעכשיו והלאה, וכל מעניינכם צריכים להיות בו, לפני כל דבר אחר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ לבני זוג: למה לבחור בו ומי צריך את זה?
ייעוץ זוגי, המכונה גם טיפול זוגי, הוא סוג של פסיכותרפיה שנועדה לסייע לזוגות מכל הסוגים לזהות ולנהל או...
קרא עוד »
יול 31, 2023
רובוט שטיפה לרצפה – איך הוא עובד?
רובוט שטיפת רצפות, המכונה גם מגב רובוט או מגב ואקום רובוט, הוא מכשיר המיועד לניקוי רצפות קשות, כגון...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
זה לא חלום: ניתן להעניק מזרן איכותי במתנה!
יתכן שההכרזה המופיעה בכותרת די מפתיעה אתכם, ואם לומר את האמת: גם די בצדק. מזרן הוא מסוג הדברים שאדם...
קרא עוד »
דצמ 22, 2022