פינוי דירות אגרנות

פינוי דירה

אגרנות יתר של חפצים ופריטים בסביבת המגורים עלולה להוביל להופעתם של תחלואים ומפגעים סביבתיים הפוגעים גם באיכות חייהם של הדיירים וגם במתקני הדירה. בחלק מהמקרים, אגרנות יתר הינה תולדה של אובססיה קומפולסיבית לאגירת חפצים ופריטים בסביבת המגורים, אובססיה המאפיינת את כל אותם אלו המכונים בשפה המקצועית: אגרנים כפייתיים. בנוסף, פעולות האגירה יכולות להתקיים על ידי כל אחד ואחת מאיתנו הבוחר באופן מודע שלא להשליך מחוץ לביתו חפצים ופריטים ישנים שאינם שמישים יותר בעבורו, ובמקום זאת הוא מעדיף לאחסן או לאגור אותם בסביבת המגורים.

"בשני המקרים גם יחד", מסביר לנו שי-גולד, אחד מקבלני הפינוי המנוסים והמיומנים ביותר בישראל ומבעלי חברת מומחה פינוי דירה העוסקת בין היתר בפינוי דירות אגרנות, "אגירת יתר של חפצים ופריטים בסביבת המגורים הינה תופעה שלילית אותה חייבים למגר בטרם יופיו תחלואים ומפגעים שונים בשטח הדירה וסביבת המגורים".

שאלנו את שי, מהם אותם תחלואים ומפגעים עליהם הוא מדבר וזו התשובה שקיבלנו: "סביבת מגורים עמוסת פריטים וחפצים", הסביר לנו שי, "חשופה יותר לתופעות כגון: הופעתם של מכרסמים מכל סוג בשטח הדירה, מצבורי אבק גדולים, ריחות טחב לא נעימים וקירות עם סימני עובש. בנוסף, אחסון יתר על המידה של פריטים וחפצים עלול להוביל לכך שחוטי חשמל בשטח הדירה ייצאו מכלל שימוש ויהפכו לסכנה מוחשית, ארונות אחסון יתמלאו בפריטים ויהוו סכנה לכל אדם העומד לידם וכדומה".

אם כך, המשכנו לשאול את שי,  מהו הפתרון האופטימאלי לבעיית האגירה, וזו התשובה שקיבלנו: "אדם הסובל מאגירה קומפולסיבית במסגרת היותו אגרן כפייתי", הסביר לנו שי, "חייב להסתייע בשירותים מקצועיים המוענקים לנו על ידי גורמי טיפול המוסמכים לכך, לרבות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים וקבוצות תמיכה בנושא. במקביל, הפתרון המקצועי כולל הליכי פינוי דירות אגרנות שבמהלכן מבוצעות בשטח הדירה מגוון רחב של פעולות המיועדות לצרכי פינוי תכולת האגרנות המיותרת ולאחר מכן פעולות ניקוי וארגון מחדש של סביבת המגורים. פתרון זה מוצע גם לאותם אנשים הסובלים ממה שמכונה אגרנות כפייתית וגם לכל אותם אילו המתקשים להיפרד מחפצים ופריטים ישנים אותם הם צברו לאורך החיים ופשוט מעדיפים לאחסן אותם בשטח הדירה במקום להיפטר מהם".

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
באיזה גיל כדאי להתחיל לקרוא ספרים?
אין תשובה אחת למתי ילד צריך להתחיל לקרוא, אבל יש כמה גורמים שההורים צריכים לקחת בחשבון כשהם מחליטים...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
רחמים שקלים – כדאי להקשיב לו
דעו לכם כי רחמים שקלים זהו קבלן שצבר ניסיון של שנים בתחום והוא אחד אפשר לסמוך על היכולת המקצועית שלו...
קרא עוד »
יול 04, 2022
אילו משקאות מי חלבון תוכלו לשתות לפני האימון
משקה מי חלבון הוא משקה פופולארי עבור ספורטאים ממש כמו אבקות חלבון. זה עוזר להם להתאושש מאימון, להגדיל...
קרא עוד »
יול 01, 2022