הכירו את עדן – החברה לפיתוח ירושלים

במשך שנים רבות מתקיימים ניסיונות הן מצד הממשלה והן מצד עיריית ירושלים, לקדם את העיר ולמשוך אליה תיירים רבים מכל העולם. לכאורה יש לה את כל מה שצריך בשביל זה, עיר עם 3000 שנה של היסטוריה, אתרים מרשימים ויפים שאין כדוגמתם בעולם, מקומות בילוי, שוק תוסס, מסעדות, בתי מלון, היא שוכנת במקום אידיאלי, קרוב לתל אביב, קרוב לים המלח, כל מה שצריך בשביל להיות עיר בינלאומית.

עדן החברה לפיתוח ירושלים

אך כידוע זה לא תמיד הצליח ולכן הוקמה עדן – החברה לפיתוח ירושלים. ערים רבות בעולם, ובפרט בישראל, מפעילות לצד העירייה גם גופים מקבילים אשר מטרתם לעזור בקידום העיר, דרך ביצוע פרויקטים, בנייה ושיפור. מאחר והעירייה היא גוף שמתעסק בדברים קשורים שקשורים להפעלתה של העיר ורווחת התושבים, על כן הוא גם נאלץ לחלק את התקציב שלו בצורה מסוימת, הרי שיש צורך להקים חברה חיצונית שעובדת בשיתוף פעולה עם העירייה ומטרתה לפתח את העיר מהיבטים מסוימים, כלכליים, תרבותיים, ומסחריים.

מי זאת חברת עדן ומה היא עושה

חברת עדן הוקמה על ידי הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים במטרה לקדם תוכנית התחדשות למרכז העיר. במשך שנים מרכז ירושלים היה במצב קשה, הן בגלל המצב הביטחוני והן בגלל המצב הכלכלי של העיר כולה. ברגע שמרכז העיר נמצא במצב קשה, זה מאוד בעייתי להביא לשגשוג באזורים אחרים בעיר ולמעשה זה עלול לגרום להגירתם של בעלי עסקים אל מחוץ לעיר, מה שעלול לגרום לפגיעה כלכלית קשה יותר.

חברת עדן שמה לה למטרה, ליצור תוכנית התחדשות למרכז העיר, תוכנית אשר מצד אחד תיצור עוגנים שימשכו אל העיר השקעות כלכליות ומצד שני, תשפר ברמה ניכרת את שטחי הציבור, כולל תשתיות וחזות הרחובות, לצד קידום עשייה תרבותית ועסקית בעיר.

במהלך הזמן קיבלה על עצמה עדן את האחריות על פיתוח מתחמים במרכז העיר, תלפיות, כניסה אל העיר וכן בשכונות מסוימות. אחריות זו אומנם ניתנה לאנשי החברה, אך הם נמצאים בקשר הדוק עם תושבי האזורים עליהם היא אחראית וכן עם בעלי עסקים במקום. ביחד הם מקדמים את התוכניות השונות במטרה לשפר את חזות העיר ולשדרג את איכות החיים עבור התושבים המקומיים, וכן למשוך אליה תיירים מהארץ והמחו"ל.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינוי דירה מזוהמת
טוב לדעת שניתן להשיג שירות מקצועי גם עבור דירות שנראות מרתיעות ומריחות רע, טוב לדעת שיש חברות פינוי...
קרא עוד »
יול 03, 2017
איזה מיקרוסקופ לבחור לילדים
מיקרוסקופ לילדים הוא צעצוע המאפשר לילדים לראות את העולם בצורה אחרת. המכשיר עשוי מפלסטיק, מה שאומר...
קרא עוד »
אוג 03, 2022
ריסוק אבנים בכליות – באיזו שיטות זה מתבצע
אבנים בכליות הן מצב רפואי שכיח שיכול לגרום לכאבים חזקים ואי נוחות. הם מרבצים קטנים וקשים של מינרלים...
קרא עוד »
פבר 12, 2023