למה צריך בכלל לאלף את הכלב?

אין ספק שנוכחות של כלב מוסיפה הרבה חיים לבית, במיוחד אחרי שהוא נמצא איתנו הרבה זמן והוא כבר חלק מהמשפחה והוא בא איתנו לכל מקום ומחכה לנו בבית שאנחנו יוצאים ושמח כשאנחנו חוזרים. אך על מנת להגיע למצב שבו הכלב הוא חלק אינטגרלי מחיי המשפחה והבית שלנו, והכלב הוא זה שמשתלב בחיי המשפחה ולא אנחנו משתלבים בחיי הכלב, הוא תהליך ארוך שיש להשקיע בו לא מעט זמן. ישנם כלבים שמגיעים לבתים לאחר אימוץ ולא מצליחים להשתלב בחיי המשפחה, הסיבה היחידה שלכך שהכלב לא מצליח להשתלב בחיי המשפחה שאימצה אותו היא סיבה אחת והיא נעוצה בכך שמעולם לא הסבירו לכלב מה מצופה ממנו ואיך עליו להתנהג. תהליך האילוף, הוא התהליך שנעשה עם כלב חדש שמגיע למשפחה בגיל בוגר או תהליך שנעשה עם גור כלבים שרק נולד לפני מספר חודשים והגיע לבית חדש, בו אנו מסבירים לכלב על מקומו בהיררכיה המשפחתית אך מעל הכל מציבים לו או לה גבולות על מנת שיבין מה מותר ומה אסור לו. לכן במאמר הבא החלטנו להביא בפניכם שלוש סיבות למה צריך בכלל לאלף את הכלב.

 

הכלב כחלק מהלהקה”…

כלבים היא חיה שרגילה לחיות בלהקות, כמו הרבה חיות בטבע, ומבחינתו גם המשפחה היא סוג של להקה עבורו. כאשר כלב חדש מגיע ללהקה הוא מנסה לבלוט כמה שיותר על מנת להפוך למנהיגה של הלהקה. כחלק מתהליך האילוף, הכלב מבין כי מקומו הוא מתחת לבעלים שלו, כלומר מתחת לבני המשפחה המאמצת שלו שאיתה הוא חי.

 

הבנה של פקודות בסיסיות

חלק חשוב מאוד מתהליך האילוף הוא ללמד את הכלב פעולות בסיסיות וחשובות אותם הוא צריך להבין על מנת להקל על הבעלים שלו או על המשפחה איתה הוא חי את חיי היום יום. למשל, כאשר הולכים עם הכלב ברחוב בטיולי הבוקר או הערב שלו נרצה ללמד את הכלב שילך בסמוך אלינו ולא ימשוך אותו וידע לעצור או לשבת כשצריך וגם להמתין לבעלים שלו אם זה נכנס לחנות לדקה או שתיים. ישנן אינספור פעולות ופקודות שניתן ללמד את הכלב וכל אחד יכול ללמד את הכלב פקודות שונות בהתאם לצרכיו.

מה אסור ומה מותר?

על הכלב להבין בדיוק מה מותר ומה אסור, שזה מאין תיאום ציפיות בין הכלב לבין הבעלים, כלומר, על הכלב להבין שיש טריטוריות אליו אסור לו להכנס כמו למשל חדר שינה או ספה מסויימת עליה אסור לו לעלות.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו טיפול בגלי הלם
תחושה של כאב היא מסוג אותם הדברים שלא כולנו יכולים לשאת, ובטח שלא כאשר הכאב כרוני, לא עובר ורק הולך...
קרא עוד »
אוג 03, 2018
מוצרי שינה
אנשים רבים נאבקים בשינה ובהשלכות הבריאותיות של אי ישן מספיק. תעשיית מוצרי השינה צומחת עקב הגידול...
קרא עוד »
נוב 25, 2022
אחסון וורדפרס מומלץ
וורדפרס היא אחת הפלטפורמות הפופולריות ביותר לאחסון אתרים. זוהי גם פלטפורמה פופולרית מאוד לבלוגים....
קרא עוד »
נוב 14, 2022