שחור זה הלבן החדש – למה כדאי לקנות טבעת יהלום שחור

טבעת יהלום שחור

יהלום שחור? יש שירימו גבה… ממתי יהלום הוא בצבע שחור? אז למי שעדיין לא ראה ולא מכיר, יש חיה כזו. יהלום שחור! אולי יהיו כאלה שלא יאמינו, אך היהלום השחור נהנה מפופולאריות רבה ממש כמו היהלום הלבן ואולי אפילו יותר. מה זה יהלום שחור?

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה בקרב מעצבי התכשיטים בבתי היוקרה אשר בוחרים להשתמש דווקא ביהלומים השחורים. פעמים רבות הם משלבים את היהלומים השחורים יחד עם היהלומים הלבנים כאשר הניגוד הנוצר בין שני הצבעים של היהלומים מבליטים את הצבעים. כך מקבל היהלום הלבן דומיננטיות רבה יותר וגם היהלום השחור מקבל את היוקרה ואת ההבלטה שלו.

התוצאה היא תכשיט ייחודי ומיוחד במינו.

יהלום שחור

את היהלום רכשו רק במקום מוכר שמספק אחריות

מה ההבדל בין היהלום השחור לבין היהלום הלבן?

 

היהלום השחור הוא יהלום טבעי שמוכר גם בשמו המדעי Carbonado הינו זהה לגמרי בכל התכונות שלו ליהלום המוכר והלבן. הן מבחינת החוזק של היהלום, הן מבחינת ההרכב הכימי שלו כאשר כל ההבדל בין היהלומים השחורים ליהלומים הלבנים הוא בעצם רק בצבע וגם בצלילות. הצבע כמובן יהיה שחור כמו כן, היהלומים השחורים הם בדרך כלל אטומים לגמרי ואי אפשר לראות את תוכם כמו ביהלום הלבן או ביהלום הצבעוני.

 

יהלום שחור הוא יהלום נדיר

 

היהלום השחור הוא יהלום שהוא די נדיר בטבע ולא כל כך פשוט למצוא אותו באיכות טובה מכיוון שבצורה הגולמית שלו מדובר ביהלום בעל שריטות רבות וגם חריצים עמוקים ועל כן בעת הליטוש יישארו בו גם חלק מהשריטות. מובן שהשריטות הללו פוגעות במראה של היהלום.

היהלום השחור מגיע אלינו ממכרות היהלומים שבברזיל וגם ממרכז אפריקה. הילת המסתורין האופפת את היהלומים השחורים מיוחסת לקושי שיש למדע להצביע על מקורם המדויק של היהלומים הללו ועל אופן ההיווצרות שלהם בכדור הארץ. על פי התיאוריה המדעית מקובל לומר כי היהלומים השחורים נוצרים בדיוק כמו היהלומים הלבנים, מתחת לפני האדמה בחום גבוה מאוד והאיזון הכימי בין חלקיקי הפחמן לבין חלקי החנקן הם אלו שמשפיעים על הצבע של היהלום בסופו של דבר.

יש הגורסים כי הצבע נוצר בעקבות פגיעה של מטאוריט בכדור הארץ שיצר אפקט של שינוי ביהלומים, ויש טוענים שהיהלום מגיע בכלל מהחלל החיצון.

כאשר היהלום השחור עובר תהליך ליטוש מקצועי מתקבל תכשיט מיוחד במינו.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כובעי גרפיטי
כובעים הם חלק בלתי נפרד מתעשיית האופנה. הם קיימים במשך מאות שנים והתפתחו עם הזמן. חלק זה יחקור את...
קרא עוד »
יונ 03, 2022
נהג לשירות להסעות לחתונה
ככל שתעשיית החתונות גדלה, כך גם שירותי ההובלה גדלו. בשנים האחרונות גובר הביקוש לנהג שיוכל לתת מענה...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022
היכן ניתן ללמוד לימודי הדרכת הורים?
מהו הדרכת הורים בשיטת אדלר? איך אני יכול ללמוד את זה? מה היתרונות של לימוד זה? הורים הם המורים הראשונים...
קרא עוד »
דצמ 28, 2022