שחור זה הלבן החדש – למה כדאי לקנות טבעת יהלום שחור

טבעת יהלום שחור

יהלום שחור? יש שירימו גבה… ממתי יהלום הוא בצבע שחור? אז למי שעדיין לא ראה ולא מכיר, יש חיה כזו. יהלום שחור! אולי יהיו כאלה שלא יאמינו, אך היהלום השחור נהנה מפופולאריות רבה ממש כמו היהלום הלבן ואולי אפילו יותר. מה זה יהלום שחור?

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה בקרב מעצבי התכשיטים בבתי היוקרה אשר בוחרים להשתמש דווקא ביהלומים השחורים. פעמים רבות הם משלבים את היהלומים השחורים יחד עם היהלומים הלבנים כאשר הניגוד הנוצר בין שני הצבעים של היהלומים מבליטים את הצבעים. כך מקבל היהלום הלבן דומיננטיות רבה יותר וגם היהלום השחור מקבל את היוקרה ואת ההבלטה שלו.

התוצאה היא תכשיט ייחודי ומיוחד במינו.

יהלום שחור

את היהלום רכשו רק במקום מוכר שמספק אחריות

מה ההבדל בין היהלום השחור לבין היהלום הלבן?

 

היהלום השחור הוא יהלום טבעי שמוכר גם בשמו המדעי Carbonado הינו זהה לגמרי בכל התכונות שלו ליהלום המוכר והלבן. הן מבחינת החוזק של היהלום, הן מבחינת ההרכב הכימי שלו כאשר כל ההבדל בין היהלומים השחורים ליהלומים הלבנים הוא בעצם רק בצבע וגם בצלילות. הצבע כמובן יהיה שחור כמו כן, היהלומים השחורים הם בדרך כלל אטומים לגמרי ואי אפשר לראות את תוכם כמו ביהלום הלבן או ביהלום הצבעוני.

 

יהלום שחור הוא יהלום נדיר

 

היהלום השחור הוא יהלום שהוא די נדיר בטבע ולא כל כך פשוט למצוא אותו באיכות טובה מכיוון שבצורה הגולמית שלו מדובר ביהלום בעל שריטות רבות וגם חריצים עמוקים ועל כן בעת הליטוש יישארו בו גם חלק מהשריטות. מובן שהשריטות הללו פוגעות במראה של היהלום.

היהלום השחור מגיע אלינו ממכרות היהלומים שבברזיל וגם ממרכז אפריקה. הילת המסתורין האופפת את היהלומים השחורים מיוחסת לקושי שיש למדע להצביע על מקורם המדויק של היהלומים הללו ועל אופן ההיווצרות שלהם בכדור הארץ. על פי התיאוריה המדעית מקובל לומר כי היהלומים השחורים נוצרים בדיוק כמו היהלומים הלבנים, מתחת לפני האדמה בחום גבוה מאוד והאיזון הכימי בין חלקיקי הפחמן לבין חלקי החנקן הם אלו שמשפיעים על הצבע של היהלום בסופו של דבר.

יש הגורסים כי הצבע נוצר בעקבות פגיעה של מטאוריט בכדור הארץ שיצר אפקט של שינוי ביהלומים, ויש טוענים שהיהלום מגיע בכלל מהחלל החיצון.

כאשר היהלום השחור עובר תהליך ליטוש מקצועי מתקבל תכשיט מיוחד במינו.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו יתרונות יש למכונות גילוח?
הרעיון של מכונת גילוח אינו חדש. יש כבר הרבה מכשירים שיכולים לעזור לך להתגלח. אחד הפופולריים שבהם הוא...
קרא עוד »
אפר 11, 2023
תרומת אוכל לנזקקים
כדי לתרום למישהו אחר מבלי לבקש תמורה צריך להיות אדם עם לב רחב והמון אהבת חינם. העמותה שלנו מאיר פנים...
קרא עוד »
אוק 26, 2019
רכב חדש לכל המשפחה
אחד מהדברים המרגשים ביותר שכל אחד מאיתנו יוכל לעשות בחייו, זה לקנות מכונית חדשה, ולכן אפשר להבין אתכם...
קרא עוד »
מאי 23, 2015