טיפול בערמונית מוגדלת – הכירו את האפשריות הקיימות בתחום

ערמונית מוגדלת היא בעיה בריאותית נפוצה המשפיעה על גברים מבוגרים רבים, מה שמוביל לבעיות במתן שתן ובתפקוד המיני. היא ידועה גם בשם הגדלה שפירה של הערמונית (BPH), והיא מתרחשת כאשר בלוטת הערמונית גדלה יותר ממה שהיא צריכה. בלוטת הערמונית היא איבר קטן בגודל אגוז הממוקם מתחת לשלפוחית השתן ומקיף את השופכה, הצינור המוביל שתן משלפוחית השתן אל מחוץ לגוף. ככל שהערמונית גדלה, היא יכולה לסחוט את השופכה, לגרום לקשיים במתן שתן ועלולה להוביל לסיבוכים אחרים. לכן ברור מדוע במצב כזה אי אפשר יהיה לוותר על טיפול בערמונית מוגדלת. החדשות הטובות הן שהיום יש לא מעט אופציות בתחום של טיפולים בערמונית מוגדלת. לכן, אם גם אתם סובלים מהעניין, דעו שיש מה לעשות בנידון. 

טיפול בערמונית מוגדלת והגורמים לבעיה

הגורמים המדויקים לערמונית מוגדלת עדיין אינם מובנים במלואם. עם זאת, גיל וגנטיקה ידועים כשחקנים ראשיים בבעיה זו. רוב הגברים חווים מידה מסוימת של צמיחת ערמונית ככל שהם מזדקנים, כאשר המצב הופך נפוץ יותר לאחר גיל 50. היסטוריה משפחתית של BPH עשויה גם להגדיל את הסיכון של גבר לפתח מצב זה ולהזדקק לטיפול כזה אחר בערמונית מוגדלת. גורמים נוספים שעלולים להוביל גברים לחשוב על טיפול בערמונית מוגדלת, הם תזונה, אורח חיים ושינויים הורמונליים. למשל, צריכת תזונה עשירה בשומנים רוויים ודלה בפירות וירקות נקשרה לסיכון מוגבר ל-BPH, בעוד שמירה על משקל תקין ופעילות גופנית סדירה עשויות לסייע בהפחתת הסיכון.

איזה טיפול יתאים למצב כזה? 

ישנן מספר אפשרויות טיפול זמינות לגברים עם ערמונית מוגדלת, החל מתרופות ועד הליכים זעיר פולשניים וניתוח. בחירת הטיפול תלויה בחומרת התסמינים, בגודל הערמונית ובבריאותו הכללית של המטופל. תרופות הן לעתים קרובות האופציה הראשונה של טיפול בערמונית מוגדלת. עם זאת, לא תמיד זה עוזר ולכן חשוב לדעת שיש גם תהליכים פולשניים זעירים שיכולים לסייע. מה שבטוח זה שצריך לבחור רופא טוב שמומחה לעניין הזה, שכן איש מקצוע כזה יוכל לעזור לכם. הוא יסייע הן בבחירת הטיפול הנכון והן בביצוע הטיפול בפועל. 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחסנים מומלצים לגינה
לא מעט אנשים מחפשים אחר פתרון אחסון איכותי ונוח, ממש כמו התקנת גגון כניסה שמעניק פתרון אידיאלי לכל...
קרא עוד »
אפר 24, 2019
מטבחים מודרניים
עיצוב מטבחים הינו בין התחומים המצויים בהתפתחות מטאורית בשנים האחרונות. אי לכך, אנחנו מוצאים יותר...
קרא עוד »
פבר 26, 2018
הגלקסיה – כדאי להכיר
מי מאיתנו לא חושב מידי פעם על אפשרויות שונות לקידום העסק שלו? או ליצירת גיבוש צוות העובדים שמעורבים...
קרא עוד »
פבר 23, 2017