מילון ספיר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

הכירו את מילון ספיר

מילון ספירמילון ספיר הוא אחת מהמילונים הוותיקים שקיימים בשוק. המילון יצא לראשונה בהוצאת איתאב כאשר בסיסו הוא מילון אנציקלופדי שבו שלושה כרכרים המחולקים לאותיות. מילוני ספיר היו תמיד נפוצים , ובעבר כמעט בכל בית בישראל היה קיים מילון ספיר במדף הספרים.

מילון ספיר הוא מילון שבו שלל מונחים עבריים ולועזיים, והוא מכיל גם מילון המקרא, ולשון ראשון. המילון שימש אנשים רבים בתחום הכלכלה ניהול ועסקים, והוא נפוץ בעיקר בקרב אנשי מקצוע המשתמשים במילון לשם עבודתם.

מי אחראי לכתיבת המילון

מילון ספיר נכתב על ידי אנשי מקצוע שונים שמתמחים במגוון תחומים כמו: כימיה, כלכלה, מחשבים, גאוגרפיה, תקשורת ועוד. אנשי המקצוע עובדים רבות על מנת להזין מילים למילון תוך שימוש במקורות אמינים.

אוצר המילים של מילון ספיר

במילון ספיר ישנו אוצר מילים גדול במיוחד. המילים שישנן במילון הינן מכלל התחומים והן מילים מכלל התחומים בעולם. במילון ניתן למצוא מילים עממיות, ומילים בעגת הסלנג הידועה במדינה ישראל. במילון המכוון  ניתן למצוא תחומים ומילים שלא נכללו במילונים המודפסים. את אוצר המילים הנמצא במילון, מעדכנים בכל זמן תוך שכותבי המילון כוללים מילים חדשות בכל התחומים.

מילון ספיר ודקדוק

אחד החלקים החשובים במילון ספיר הוא הדקדוק הנוסף למילים השונות. קיום הדקדוק מאפשר לקוראים להבין כיצד מבטאים את המילים בצורה מושלמת. בנוסף מוסיפים כותבי המילון לכל מילה שתחפשו ניבים וצירופים שהוא ביטויים מורכבים המתאימים להגדרה המילונית.

אם אתם מחפשים ניב מסוים תוכלו להקליד את הניב ברובריקת החיפוש במילון ספיר המקוון, ולקבל הסבר על כל ניב וניב. בנוסף תוכלו לקבל במילון פרשנויות למילה שאתם מחפשים ממקורות מידע שונים.

מה עוד ניתן למצוא במילון ספיר?

מילון ספיר המקוון מביא עימו אלמנטים רבים שמסייעים להבין טוב יותר את הערך שאתם מחפשים. בין האלמנטים:

  • אטימולוגיה – אלמנט שיורד לשורש המילה ודרך היווצרותה.
  • חריזה – המילון מספק מילים שניתן לחרוז עם המילה המבוקשת.
  • מילים נרדפות – על מנת להרחיב את ידיעותיכם תוכלו לקבל במילון שלל מילים נרדפות למילים שחיפשתם, בנוסף לפרשנות המילה.

עוד תוכלו לקבל במילון מידע על מילים נרדפות, ניגודים של הערך שאתם מחפשים ושלל ערכים מוספים מצוינים ללימוד והעשרה.

חשוב לדעת!

בקרוב מילון ספיר יהיה זמין גם באנגלית. על המילון המקוון עובדים כבר שלל אנשי המקצוע ואנשי השפה על מנת להנגיש לכם מילון אנגלי מקוון מושלם!

Share this post

גלילה לראש העמוד