סאפ לגולש העצמאי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

השכרת סאפ לגולש העצמאי

סאפ לגולש העצמאיגלשני הסאפ הפכו לטרנד חם שכבש את חופי הארץ בסערה. הם קלים לתפעול, דורשים מיומנות בסיסית, מהווים ספורט אתגרי לחיטוב הגוף, וניתנים לשימוש במגוון אופנים שונים בכל גיל. השוק מוצף בסוגי סאפים שונים (גלשנים). על מנת לעשות סדר בבלאגן ולבחור את הסאפ שמתאים לך עשיתי סקירה קצרה של כל סוגי הסאפ הקיימים. כך שכל מה שנותר לך הוא רק לבחור את הסאפ שמתאים לך.

אילו סוגי סאפ קיימים?

קיימים מגוון סוגי סאפ שונים אשר כוללים: סאפ אול אראונד, סאפ גלים, סאפ גלים, סאפ חתירה, סאפ חתירה בנהרות. כל סאפ מותאם לצרכים של הגולש והוא ניתן להשכרה במחירים שונים בהתאם לניסיון הגולש.

סאפ    All around גלשן זה הוא גלשן יום יומי אשר מתאים לכל מגוון הפעילויות, אך בעיקר לחתירה במים שקטים. גלשן זה מתאים למתחילים מידותיו 11-12 , ואילו לגולשים קלים  מתאים גלשן במידות 10-10.6. גלשן זה הוא גלשן יציב בעל יכולת חתירה וגלישה בגלשים מרבית, הגלישה בגלשן זה מחזקת את היכולת הגופנית של הגולש וכן משפרת את יציבתו. הגלשנים היותר גדולים מגיעים עם סנפיר אחד ואילו הקטנים מגיעים עם שלוש סנפירים. גלשן All around הוא גלשן אשר נותן מענה לחתירה במים שטוחים, גלישה בגלים וכן התנסות בחתירת רייס ויציאה לטיולי חתירה בנהרות. לכן הוא מומלץ בתור גלשן ראשוני.

סאפ גלים- גלשן זה הוא גלשן אשר מותאם לגלים ונותן ביצועים טובים ביותר. יש גולשים אשר מעדיפים לפרק את הגלים על גלשן קטן כאשר הרגל האחורית שלהם נמצאת במקום קבוע, ויש אחרים המעדיפים לטייל על הגלשן בסגנון לונג בורד הדורש מיומנות גבוהה. גלשני הים מתאימים להתחלה בגלים קטנים והם ידידותיים.

סאפ חתירה- גלשן חתירה הוא גלשן אשר נועד לחתירה במים. מדובר על גלשן עם תנועה מהירה על פני המים ועם התנגדות קטנה מצד הגלשן. החרתום והירכתיים של גלשן זה מאוד צרים. הם קיימים בגדלים שונים, וקיימים סגנונות שונים של גלשן זה.

גלשן חתירה בנהרות- גלשן זה חדש יחסית, הוא נועד לחתירה בנהרות בלבד. מדובר על גלשן קטן ויציב בעל 3 סנפירים קטנים אשר נותן מענה למעבר גם במקומות בהם המים רדודים בניגוד לסנפיר גדול.

איזה סאפ מתאים לי?

בתור מתחיל עדיף לקחת סאפ All around  מכיוון שהוא מתאים למגוון פעילויות שונות. ובגלל שבתור התחלה אין לנו מספיק ניסיון על סאפים עדיף ללכת על סאפ קלאסי שייתן את המענה לצרכינו, ואת היציבות שאנו צריכים במים. לאחר שנצבור מספיק ניסיון על הסאפ הקלאסי ניתן לעבור לסוגים האחרים של הסאפ.

Share this post

גלילה לראש העמוד