מטבחים לילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

תנו לילד שלכם להרגיש שף מגיל קטן

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מתוודעים לעולם הקולינריה הרחב והצבעוני, בעוד ששיטות בישול חדישות כמו בבישול בשיטת בסו -ויד, בישול טבעוני, הכרות עם מטבחים מיוחדים ושאר תכניות אוכל – סוחפות אחריהן גברים, נשים וילדים כאחד.

מלבד זאת, תכניות אוכל אשר כוללות ילדים, גורמות לילדים המתוקים רצון להיות שפים קטנים, בעוד שמרבית הילדים חובבי הבישול – ירצו להצטרף אליכם במטבח ולצאת יחדיו אל חוויות קולינאריות נעימות.

אז איך אפשר לגרום לילד להרגיש כמו שף מיומן?

אם אתם רוצים לפתח את אהבת הבישול בקרב הילדים, או לאפשר להם לשעות מרובות של הנאה: תוכלו לבחור במטבח קטן מתוך מגוון מטבחים לילדים. חנויות הצעצועים מציעות מטבחים מאובזרים בכל מה שצריך כדי לתת לילדים הרגשה כי הם טבחים מן השורה.

עם זאת, מרבית ההורים יודעים כי הילדים כבר הבינו כיצד לזהות את הדבר האמיתי, בעוד שהילדים עדיין ירצו לחוות את חווית הבישול באופן ממשי. כדי להפוך את הילדים שלכם לשפים קטנים – אפשר לייצר עמם סביבה קולינארית אטרקטיבית באמצעות מספר רעיונות טובים:

מטבחים לילדים

בניית מטבח אמיתי לילדים

בזמן שמטבחי פלסטיק קטנים אינם תמיד מספקים את מוחו היצירתי של הילד, תוכלו לבחור מטבחים שנראים ממש אמיתיים ואף כאלה שמקנים פעילות של ממש! במטבחים אשר בנויים בצורה נכונה ומושקעת, אפשר לבצע פעולות שונות כגון: הכנת בצק, הכנת סלטים ועוד. בחנויות וברשתות ניתן למצוא מטבחים מעץ או מחומרים אחרים שמקנים הרגשה של מטבח אמיתי, באמצעותו אפשר לבצע פעולות כיפיות יחדיו.

שיתוף פעולה

נסו לשתף את הילד שלכם בפעילות של בישול והכנת ארוחות למשפחה וחברים. הילדים שלכם סקרנים ויצירתיים, לכן כיף לחלוק עמם רגעים קסומים במטבח, ואף לתת להם משימות כמו מיון עדשים, חיתוך ידני של עשבי תיבול, ערבוב בלילות ועוד.

צאו יחד לקניות

קחו את ילדכם עמכם לקניות מצרכים בשוק או בסופרמרקט. בחרו יחד מוצרים ונסו לתכנן את ארוחת הצהריים או הערב. בכך ילדכם ירגיש כי הוא יכול לקבל החלטות טובות בחיים. רכשו עבורכם ועבורם פריטים לשפים כמו: סינר, כובע טבחים וציוד מתאים לחובבי הקולינריה.

ארגנו סדנת בישול או אפייה

אם ילדכם אוהב לאפות, נסו לארגן עבורו ועבור חבריו סדנת אפייה. במידה והוא נמשך לבישול, תוכלו לצאת יחדיו לסדנת בישול. בכל מקרה, הפעילות תתאים גם לימי הולדת או לימי החופש הגדול.

צפו בתוכניות בישול

כידוע, בערוצי הטלוויזיה בישראל לא חסרות תכניות בישול, בעוד שישנן כאלה שכוללות ילדים. צפו יחדיו בתכנית בישול ובכך תוכלו לקבל רעיונות למתוכנים ויחדיו ליצור חוויות משותפות. באמצעות מגוון פעילויות, כל ילד יוכל לפתח את הדמיון, את החשיבה, והיצירתיות ובכך, להרגיש ממש כמו שף גדול!

Share this post

גלילה לראש העמוד