מה צריך לדעת על הגרלות מחיר למשתכן
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה צריך לדעת על הגרלות מחיר למשתכן

מחירי הדיור כיום גבוהים באופן משמעותי. לא מעט אנשים המעוניינים לרכוש דירה ראשונה, מוצאים את עצמם תוהים כיצד הם יצליחו לרכוש את הדירה ומתי, בשל העובדה שהמחירים על דירות בפרויקטים חדשים, הינם מחירים שהם לא יכולים לעמוד בהם. כיום, משרד השיכון מציע עבור זוגות צעירים שאין בידם את הסכום הנדרש לצורך רכישת דירה ראשונה, לרווקים מעל גיל 35 אשר עדיין לא רכשו דירה ראשונה ולאנשים המעוניינים לשפר דיור העומדים בתנאים מאוד ספציפיים, להשתתף בהגרלה על מחיר למשתכן.

מהי הגרלה על מחיר למשתכן

הגרלה על מחיר למשתכן היא הגרלה על מחיר מוזל על דירה בפרויקט בנייה חדש עם תנאי תשלום של מחיר למשתכן. זוגות צעירים או רווקים מעל גיל 25 אשר אין בידם את היכולת הכלכלית לרכוש דירה חדשה במחירים המוצעים על דירות כיום או אנשים המעוניינים לשפר דיור העומדים בתנאים מסוימים מאוד, יכולים להגיש בקשה להיכנס להגרלה על מחיר משתכן, בערים הרלוונטיות להם. ההגרלה נערכת באופן ממוחשב, כאשר נבחרים מבין כלל האנשים אשר הגישו מועמדות ועמדו בתנאים הנדרשים, כמות כלשהי של אנשים אשר זוכים לרכוש דירה בפרויקט חדש, בעיר אשר הם בחרו, במחיר מוזל באופן משמעותי. הגרלת מחיר למשתכן בהחלט יכולה לסייע ללא מעט אנשים לרכוש דירה ראשונה, בפרויקט חדש, אשר בלעדי ההגרלה לא הייתה להם יכולת כלכלית לרכוש אותה.

זכיתם בהגרלת מחיר למשתכן- מה הלאה?

אם זכיתם בהגרלת מחיר למשתכן, הרי שאתם בוודאי תוהים מה הלאה וכיצד תקבלו את הדירה המגיעה לכפ מתוקף היותכם זוכים בהגרלה זו. ובכן, אם זכיתם, עליכם לגשת לבנק שלכם או לכל בנק אחר המציע משכנתאות ולבקש אישור עקרוני למשכנתא במחיר למשתכן, בהתאם לערך הדירה שבה זכיתם. לאחר שתקבלו משכנתא, תדרשו לשבת עם הקבלן על הסכם המכר, לבחון את הדירות המוצעות לכם במסגרת זכייתכם בפרויקט זה ולדון על שינויים שונים אשר אתם חפצים בדירה. כיום, תוכלו לבחור להצטרף לאיגוד זוכי מחיר למשתכן, אשר יסייעו לכם לקבל בדיוק את שמגיע לכם, בתנאים הרלוונטיים לכם, לאחר שזכיתם בהגרלת מחיר למשתכן.

Share this post

גלילה לראש העמוד