שינויים בחיים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך בוחרים ליצור שינויים בחיים

שינוי. מילה כל כך קצרה, אך עם זאת, כל כך חזקה. שינוי הוא מושג חשוב בחיינו והוא כזה שאנו כל הזמן מבצעים, בין אם במודע ובין אם לא במידה. העולם שלנו מלא כל הזמן בשינויים, החל משינויים פיזיים עד לשינויים בטבע במזג האוויר במחשבה וברגש.

מה שמניע את השינויים האלה הם הוא התת מודע שלנו ששולט על המחשבות הרגשות כמו גם על התשובות שלנו. לכן חשוב להכיר את התת מודע ולהבין כיצד באמצעות ההכרות הזאת יוצרים שינוי מהותי באורח החיים שלנו.

כיצד מייצרים שינוי בחיים?

מי שעבר תהליכי חברות והתבגרות נורמטיביים, כמו גם מי שעבר תהליכים פחות מכילים ותומכים, יודע עד כמה שינויים בחיים הם דבר משמעותי וחשוב. שהיינו פעוטות חיינו כל הזמן השתנו. הפכנו מיצור זוחל ותלוי בהורים לילד קטן , מילד למתבגר וממתבגר לאדם בוגר שחייו תלויים בכפו.

ואכן, השינויים כל הזמן נדרשים, כמו גם שלעיתים הרצון לשנות את החיים לטובה מתנגש עם העדר היכולת שלנו להכיל את עצמינו כמו גם העדר הכלים הנכונים ליצירת תמורה בהרגלים תגובות ומחשבות. תוכלו לקרוא על כך גם באתר https://tatmuda.com/

כיצד יוצרים שינוי?

כדי לשנות מצב קיים, חשוב להאמין תמיד בכוחו של התת מודע. התת מודע שלנו שולט פעמים רבות (וכל הזמן!) במחשבות ברשות ובתגובות שלנו כלפי הסביבה וזאת מבלי נהיה מודעים לכך.

חוויות שעברנו בזמן הילדות, בתהליכי ההתבגרות, ואף בהווה, משפיעות במידה רבה על הדרך שבה אנו מגיבים, על הדרך שבה אנו רואים את עצמינו, כמו גם שהתת מודע בעל השפעה יוצאת דופן על אורח חיינו.

כדי לייצר שינוי בחיים, חשוב לפני הכל להבין מהו כוחו של התת מודע, כיצד הוא שולט על חיינו וכיצד אנו יכולה להפוך את הקערה על פיה ולשלוט בו.

כיום באמצעות סדנאות והרצאות בנושא מטאיזם ניתן להכיר את התת מודע להבין אותו ולדעת מהם הטריגרים שמפעילים אותנו. עוד ניתן לבצע שינויים באמצעות מדיטציות העובדות גם הן בשיטת המטאיזם, לעשות טיפול בחוסר מימוש והגשמה ובכך לאפשר לעצמינו לחיות חיים מטיבים, איכותיים ונעימים יותר.

Share this post

גלילה לראש העמוד