גריל גז
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

גריל גז

ישראלים אוהבים לעשות מסיבות צלייה בחוץ בכל הזדמנות שהיא ולא רק ביום העצמאות. מכיוון שרבים מהישראלים בית עם חצר או עם מרפסת מתאימה, לא נותר אלא למצוא את הגריל הנכון שמאפשר להם ליהנות ממסיבות מנגל בכל עת ובכל עונה. גריל בבית זה אומר שלא רק במשפחה נהנית מהאירוע אלא שאפשר לארח אנשים נוספים וליהנות מחברותא ומאירועים מקסימים שבהם תוכלו להגיש לאורחים שלכם בשר איכותי על גריל טוב שיכול לצלות בלי לשרוף ובלי בעיות. את רוב מה שאנחנו יודעים על גריל קיבלנו מעמים אחרים, כמו האמריקאים והדרום אמריקאים, ולנו לא נותר אלא ליישם זאת בישראל בהתאם לטעם הישראלי ולסגנון שאנחנו אוהבים. טבע יש פה למכביר ולכן אפשר לקחת את הגריל לכל מקום וליהנות ממנו בכל רחבי הארץ.

גריל גז איכותי וידידותי לסביבה

גרילים רבים משתמשים בחומרי בעירה שונים כדי לספק חום לצלייה ולכל אחת יש את היתרונות שלה. צלייה ברגיל גז מספקת חוויה נעימה ונוחה של צלייה בריאה וחסכונית באנרגיה, בטוחה לחלוטין כפי יודע כל מי שמשתמש בכיריים גז בביתו. צלייה תוך כדי הפעלת פיקוח ובקרה על גובה הלהבות ועל מידת החום הרצויה אפשרית בשימוש בגריל גז, ובכך גם המזון עצמו בריא יותר וטעים. השיטה שבה צולים על אש חזקה מדי או בחום גבוה מדי אפשרית אבל היא פחות רצויה. בעזרת גריל הגז אפשר, עם זאת למצות ולהגיע לכל מידת חום שאתם זקוקים לה כדי לצלות כל מאכל שהוא. מדליקים את הגריל כך שהגז מתדלק את הלבבות בצורה בטוחה, והמכל של הגז נמצא במקום בטוח והוא ידידותי למשתמש בדיוק כמו להשתמש בגזייה קטנה בפיקניק או במילואים.

מניעת מטרדי ריחות

היתרון הנוסף של הגז הוא שנמנעים גם מטרדי ריחות של עץ וחומרי בעירה חריפים שמשתמשים בהם בדרך כלל, כך שזה גם ידידותי לסביבה. הגז הרי הוא חומר נקי אקולוגית ואינו מזיק לסביבה כמו פחם. הוא מספק צלייה נקייה כאשר רק ריח הבשר עצמו מורגש ולא שום דבר אחר. העשן הרגיל מהפחם אינו מטריד את הסביבה והופך את גריל הגז לאידיאלי לשימוש גם בבתים משותפים וחצרות שמסביבן אנשים רבים. זה לא מפריע לא אחד. מכיוון שגריל גז נקי ובעל בקרת חום וטמפרטורה וגובה להבות, הוא מתאים לצלייה של כל סוג מזון, כולל ירקות וסוגים אחרים שרוצים לנסות על הגריל, ולא רק סוגים שונים של בשרים, עופות ודגים.

Share this post

גלילה לראש העמוד