חצר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בחירת תנור בנוי לבית

תנור בנוי בהשוואה לתנור רגיל, הוא יפה פי כמה למטבח. הוא משתלב היטב בין ארונות המטבח ומאפשר גישה נוחה למשתמש. ישנם הרבה מאוד דגמים בתנורים הללו כאשר כל לקוח יכול למצוא את התנור במבנה בגודל ובצבע המועדף עליו.

אז כיצד תבחרו את התנור שלכם?

התאמה של התנור למקום המיועד במטבח – יש למדוד את גודל הגומחה שאותו הכנתם עבור התנור. חשוב לדייק ולקחת את מידות האורך והרוחב והעומק ולהשאיר את המרווח הדרוש לצורך החיבור לחשמל. ישנם המידות הסטנדרטיות שאותם מכינים בדרך כלל אך אל תסתמכו על כך מבלי לבדוק שאכן המידות מתאימות.

כמו כן חשוב לוודא שיש מקום לאוורור, בעורף התנור נוצר אוויר חם מאוד וחובה להמציא לו פתח אוורור על מנת שלא יגרום נזק לארון בו הוא מותקן וגם לתנור עצמו שעשוי להינזק מכך. ישנה האפשרות של התקנת מפוח שיונק אוויר קר מלמטה ופולט אותם בחזית העליונה של התנור. במקרה והתנור מותקן בארון ויש רווח של כמה ס"מ בין התנור לדופן הארון ולארון שמעליו, אפשר יהיה לוותר על המפוח.

תכניות ההפעלה השונות –

בעבר כל התנורים פעלו באופן דומה, עם גופי חימום עליונים ותחתונים. היום יש את אפשרות הטורבו או טורבו אקטיבי, מולטי סיסטם ועוד מונחים שצריך להבין על מנת לדעת לבחור נכון וגם נבון.

תכניות ההפעלה הקיימות בתנור קובעות את אופן הפעולה של מערכת החימום של התנור בהתאם לסוג הבישול או האפייה הרצוי. את פעולת הבורר ישלים וסת הטמפרטורה שהוא זה שקובע את רמת החום הרצויה בתנור. יש כמובן את האפייה הרגילה של שני גופי חימום למעלה ולמטה, כאשר זה מספיק בדרך כלל כמעט לכל מאכל שאותו לרוצים לאפות בתנור. יש כמובן גם את האופציה של צלייה – גריל, שזהו בדרך כלל צורב ואופה רק את החלק העליון של המאפה. יש את אפשרות הטורבו שנותן את האפשרות לאפות מס' מאכלים בו זמנית. ועוד. יש גם טורבו אקטיבי שהוא מעניק תוצאות הרבה יותר טובות כאשר מדובר באפייה של כמויות גדולות וכן הוא מקצר את זמן הבישול.

לפני בחירת התנור בדקו עם עצמכם מה  הצורך שלכם ועל פי זה תבחרו את המוצר שמתאים לכם.

Share this post

גלילה לראש העמוד