צעצועים לילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך בוחרים צעצועים לילדים

הורים רבים מתלבטים בשאלה – איך בוחרים צעצועים לילדים? מדובר לכאורה בשאלה פשוטה, היות וחנויות הצעצועים היום מלאות עד אפס מקום באלפי סוגים שונים של צעצועים. אך למעשה, לא פשוט למצוא את הצעצוע המושלם בתוך כל המבחר הזה. צעצועים שונים מאפשרים לפתח יכולות ומיומנויות שונות של הילד, לכן חשוב לתת על כך את הדגש, כאשר מחפשים לרכוש צעצוע חדש. ישנם צעצועים שמיועדים לצורך פיתוח החשיבה של הילד, בעוד צעצועים אחרים מתמקדים יותר בתחום של פיתוח היצירתיות, פיתוח של יכולות עצמאיות או אפילו צעצועים שכל מטרתם היא כיף והנאה. ישנם צעצועים שמיועדים למשחק עצמאי של הילד, בעוד חלק גדול מהצעצועים מתאימים למשחק משותף, דבר שמאפשר זמן איכות עם הילד. חשוב כמובן לתת לילד לבחור את המשחק כשאתם מבקרים בחנות הצעצועים "מרמלדה", על מנת לספק לו את היכולת לבחור את המשחק המתאים ביותר לצרכים שלו.מרמלדה צעצועים

בחירת צעצועים לילד – טיפים שכדאי לזכור

כדאי להדגיש כי חשוב אחת לתקופה לרענן את מלאי הצעצועים של הילד, להחליף צעצועי תינוקות שכבר לא מתאימים לגילו וליכולות המוטוריות שלו, בצעצועים אחרים שאמורים לסייע לו בהמשך ההתפתחות. חשוב כמובן לבחור משחק שמצד אחד הילד יאהב וימשך אליו, ומצד שני משחק שיקדם את הילד ויסייע לו בפיתוח של יכולות שונות. רמת האתגר של הצעצוע אמורה להתאים ליכולות של הילד, כלומר משחק מאתגר מידי יגרום לתחושות של תסכול, ומשחק קל מידי יגרום לשעמום. לכן חשוב להתאים את המשחק לגיל של הילד ולרמת ההתפתחות שלו. ישנם צעצועים שנועדו לפתח את היכולות המוטוריות של הילד, בעוד צעצועים אחרים נועדו כדי לפתח את היכולות הקוגניטיביות שלו. ישנם צעצועים שמסוגלים לפתח את ההתפתחות הרגשית של הילד, ומשחקים אחרים שנועדו לפתח את חוש היצירתיות שלו. החוכמה היא להתאים לילד את המשחק, שיוכל לסייע לו לפתח את היכולות שבהן הוא הכי חלש. מצד שני, חשוב שהמשחק ילווה בתחושות של כיף והנאה, כדי שהילד יוכל ללמוד תוך כדי משחק.

לסיכום, בחירת צעצועים לילדים אינה משימה פשוטה כמו שהיא נראית, היות ויש צורך לקחת בחשבון גורמים שונים, כגון מטרת הצעצוע, התאמה לגיל של הילד וכמובן שמירה על תקציב.

Share this post

גלילה לראש העמוד