חומרי איטום
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חומרי איטום עמידים במיוחד לקירות חיצוניים

אחת הבעיות המשמעותיות של קירות חיצוניים, היא מן הסתם העובדה שהם חשופים לתנאי מזג אוויר שונים. בעוד קירות פנימיים נמצאים בתוך המבנה ובטמפרטורת החדר, הרי שקירות חיצוניים מושפעים גם מטמפרטורות שונות וגם מתנאים שיכולים להשפיע על מצבם. בין אם זה, חומרי גלם שיכולים לגרום להם נזק, ובין אם אלה צבעים או חומרים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על מבנה הקירות.

מאחר וכך הדבר, אז מן הסתם, אנחנו צריכים להשתמש בחומרי איטום עמידים שיכולים לעזור לנו לשמור על הקירות באופן אפקטיבי. אלה אמורים להתאים לסוג הקיר מצד אחד, ומצד שני, הם אמורים להתאים לתנאים הסביבתיים. חומרי האיטום אמורים למנוע מצבים כגון, כניסה של מים מבחוץ פנימה, יצירת חורים בקירות ונזקים אחרים.חומרי איטום

צריך לומר, על פניו, גם אם נניח יש חור בקיר החיצוני, אין זה אומר שאנחנו נראה את זה בקיר הפנימי. אך מן הסתם, אם יש חור, אז עלולים להיכנס מים או מזיקים שונים, אשר עלולים עם הזמן לגרום נזק לחלק הפנימי של הקיר. אחת הדוגמאות הטובות לכך, היא כשנגרם נזק כתוצאה מהצנרת החיצונית, הרי שזה עלול עם הזמן להשפיע על החלק הפנימי, ואנחנו נגלה כתמי רטיבות על הקיר, ואם לא נטפל בבעיה בהקדם, הקיר פשוט יתפורר עד שייווצר חור אשר ייאלץ אותנו לבצע תיקון מקיף יותר.

צריך לומר, שימוש בחומרי איטום עמידים לקירות חיצוניים, זו גם שאלה של טיימינג ולעיתים, זו גם שאלה של עבודה. כלומר, זה שהחומר עמיד ואיכותי, לא אומר בהכרח שהוא ישרת אותנו בצורה אופטימאלית אם אנחנו לא נדע להשתמש בו בצורה נכונה ובזמן הנכון.

לכן חשוב לבחון את מצב הקיר היטב, לדעת מה בדיוק הבעיה וכיצד אנחנו יכולים להתמודד איתה. לשם כך מוטב להיעזר בגורמי מקצוע שמתמחים בכך.

לפני סיום נדגיש, רכישת חומרי איטום יכולה להתבצע בחנויות לציוד וחומרי בניין, אך כפי שציינו, מוטב להיעזר באנשי מקצוע שיקנו עבורנו את החומרים והם אלה שישתמשו בהם על מנת שהעבודה תתבצע בצורה אופטימאלית.

Share this post

גלילה לראש העמוד