אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

תאורה לבית – איך מעצבים בצורה טובה ויעילה

אם אתם רוצים לעצב את הבית שלכם נכון עם משחקי אור שיגדילו את החלל, יאפשרו אווירה מתאימה בכל חדר ויהפכו את הבית שלכם לכיפי יותר – חשוב שתדעו שבאמצעות תאורה ניתן לחולל קסמים! אז כיצד הופכים את הבית לאטרקטיבי יותר באמצעות תאורה לבית? התשובות בהמשך.

בדקו כמה אור טבעי ישנו בבית – על מנת להתחיל לעצב באמצעות תאורה לבית יש בראשית כל לבדוק מהו האור הטבעי שנכנס לבית. בצורה זאת תוכלו למקם מנורות וגופי תאורה במקומות חשוכים יותר ולתת לאור טבעי להיכנס למקומות מוארים.

בדקו איזה תאורה מתאימה לביתכם – בחרו גופי תאורה המתאימים לעיצוב הכולל של הבית. התאימו את גופי התאורה לפי הנישות בבית, גודל החלל, מיקומים מתאימים למנורות ועוד. אל תבצעו קניית גופי תאורה אם אין לכם מקום מתאים להתקין אותם.

בחרו גופי תאורה מתאימים – בהתאמת תאורה לבית יש לבחור גופי תאורה שמתאימים לעיצוב הכולל של הבית. אם ביתכם מעוצב בסגנון פרובנס, תוכלו לעצב עם אותו עם שנדלייר יפיפה ושילוב של מנורות שולחן עתיקות. לסגנון המודרני יתאימו גופי תאורה לבנים או שחורים, תלויים בצורות גיאומטריות ומנורות עומדות ממש כמו במשרדי האדריכלים, ולמראה הווינטג' תוכלו להאיר את הבית בנורות פחם גדולות, ושילוב של מנורות שולחן עתיקות.

האירו פינות חשוכות – הארת פינות חשוכות בבית מסייעות לאפקט צללים שבו הבית נראה גדול יותר. הארת פינה חשוכנה יכולת להתבצע בצורה נפלא עם מנורה עומדת, ואם תרצו אור ממוקד המחזיק לאורך זמן, תוכלו לבחור בגוף תאורה עם נורת לד או ספוטים להארת פינות בבית.

התאימו את סוג התאורה לסוג הפעילות שלכם בבית – מלבד עיצוב ואווירה יש לשים דגש גם על תאורה פרקטית.  אזורים בהם ישנה פעילות רבה כמו במטבח, בחדרי הילדים, מקלחות, חדר משחקים ועוד – יש להציב גופי תאורה בעלי אור בוהק ולבן לראות טובה יותר. את גרם המדרגות יש להאיר בספוטים בעלי אור ברור.

הקניית אווירה בבית – כדי להקנות אווירה נוחה וכיפית בחדשים שונים בבית כגון בסלון, בחדר האורחים, בחדרי השינה ועוד ניתן להשתמש בגופי תאורה עם דימרים. באמצעות הדימרים ניתן לשנות את האווירה וגם לשלוט בכמות האור.

בחרו נורות חסכניות – אל תשכחו לבחור בנורות חסכניות כמו נורות לד. נורות אלה אולי יקרות יותר אבל בטווח הרחוק הן משתלמות היות והן מחזיקות מעמד לשנים רבות והן מסייעות לחסכון בחשמל.

Share this post

גלילה לראש העמוד