שירותי ניקיון
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפול בהצפת דירה- כיצד חברה מקצועית יכולה לעזור בעניין?

דירות מוצפות הן לא דבר שנדיר למצוא במחוזותינו. בין אם מדובר בדירות שהוצפו לאחר ימות גשם ולאחר פיצוי צנרת, ובין אם בדירות שהוצפו במים לאחר כיבוי שריפה שהשתוללה בתוכן, הרי שאת המים הללו יש לפנות בצורה מקצועית על מנת למנוע נזקים נוספים. בשורות הקרובות נלמד כיצד ניתן לבצע טיפול בהצפת דירה ע"י מכשירים ייעודיים שישנם באמתחתן של חברות המתמחות בכך.

משאבות מים

הדבר הראשון שיש לבצע בעת טיפול בהצפת דירה הוא כמובן ניתוקה מרשת החשמל, ולאחר מכן שאיבת תכולת המים מתוכה. פעולה זו מתבצעת באמצעות משאבות מים שלמעשה יוצרות וואקום בין שני תאים, כאשר תא אחד הוא צינור ההולכה למיכל הפינוי והאחר הוא נפח המים שמציף בפועל. כוח הוואקום מניע את המים להישאב אל מיכל האיסוף כאשר ניתן למצוא משאבות שפועלות על בסיס בנזין/סולר או חשמל.

יונקי מים

דירות מוצפות רבות כוללות שטיחים או פרקטים ולמעשה "אוגרות" מים בתוך אלמנטים אלו. כאשר מדובר בפרקטים הדבר חמור יותר שכן המים שהצטברו מתחת לשכבת העץ אינם נגישים. בשני המקרים, על מנת לסלק את המים משתמשים ביונקים מיוחדים שנראים כמו שואבי אבק גדולים, והם למעשה מפעילים לחץ יניקה חזק מאוד מעל פני השטח של הפרקטים והשטיחים ומסלקים כמה שיותר מים מהם אל מיכל הפינוי.

יבשנים

כל מבנה שהוצף במים ימשיך להישאר רטוב זמן רב ללא ייבוש מוחלט, שכן גם לאחר שאיבת ויניקת המים קשה מאוד להגיע לכל אותם המקומות שממשיכים לאגור אותם באופן נסתר. לצורך העניין, כל תהליך טיפול בהצפת דירה יכלול גם שימוש ביבשנים אשר משמשים לצרכי ייבוש הדירה באופן מוחלט, תוך כדי סילוק הלחות מנפח הדירה. תהליך זה מאפשר להאיץ את תהליכי אידוי המים גם מהמקומות הנסתרים ביותר. היבשנים פועלים באמצעות יניקת האוויר בחדר, העברתו דרך סופחי לחות מפחם שנמצאים בתוך המכשיר, והחזרתו יבש וחם יותר כך שהוא מסוגל לקלוט בחזרה את הלחות מאדי המים שמשתחררים אט אט וחוזר חלילה.

לאחר השימוש במכשירים אלו מבוצע ניקוי יסודי של הדירה באמצעות חומרים אנטי-בקטריאליים שפועלים לאורך זמן למניעת התפתחות עובשים, וניתן להמשיך ולתקן את הנזקים השונים באופן חופשי שכן הדירה יבשה לחלוטין. חשוב מאוד לפעול במהירות מרגע הצפת הדירה, על מנת למנוע את חלחול המים באלמנטים השונים במבנה עד להתפתחות קושי רב בהרחקתם. חברות רבות מציעות שירותי טיפול בהצפת דירה 24/7, כך שניתן לפנות אליהם בכל מקרה חירום שכזה.

הוכן בשיתוף אדמוני שירותי ניקיון מתקדמים.

Share this post

גלילה לראש העמוד