אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך אפשר לעבוד על המידות בין אדם לחברו?

כשאדם בא לעסוק בעבודת המדות ובכל מה שקשור לנפש הרוחנית שלו כלפי עצמו, כדאי לדעת שני דברים חשובים מאוד.

  1. כל אחד מאיתנו נמצא במקום האישי שלו ואף אדם אינו דומה לחברו. עבודת המידות של כל אדם אינה דומה כלל לזו של חברו. ניקח לדוגמא את מידת הסבלנות. ניתו למנות שורשים רבים שמניעים אדם להיות סבלן יותר כלפי האחר כמו הרצון לשמוע ולהשתתף בחוויות של הזולת, כמו גם הרצון להיות נוח על הבריות.
  2. אל תצפה לכך שברגע שאתה מחליט שאתה המתחיל לעבוד על המידות שלך, זה יבוא כקסם ויצליח לך מיד. המידות הן דבר בסיסי אצל כל אדם והן לא נתנות לשינו בקלות. נדרשת עבודה עיקבית מנטלית בכדי שנצליח לשנות ת המידות הטבועות בנו.

מסיבות אלו נובעת המסקנה הפשוטה: אין דרך אחת שעליה ניתן לומר: כך תעבוד על המידות בין אדם לחבירו. אך בכל זאת ניתן לנסות ולבנות איזו שהיא תכנית עבודה בשלבים, כך שתוכלו לעבוד על המידות שלכם בצורה מסודרת ועקבית.

למידע על זמני היום היכנסו

עבודת המידות

הדבר הראשון שעל האדם לעשות כאשר הוא רוצה לעבוד על מידותיו ולהשתנות מבפנים, הוא לקבוע לעצמו זמן מיוחד בכל יום בו הוא לומד מוסר. לימוד המוסר משפיע עמוקות על הנשמה שלנו, על הרצונות והמדות שלנו ובעיקר על ההסתכלות שלנו על העולם וכלפי החברה הסובבת.

העבודה ברמה המעשית תדרוש מהאדם חשבון נפש עם עצמו. נשאל את עצמנו מהיכן נובעת המידה הזאת בה אנו נוהגים? האם זה בגלל פחד על המקום שלנו בחברה? האם קשה לנו למשל לנהוג בסבלנות כלפי אנשים שמסוימים? כך נוכל למגר את המידה הרעה מהשורש.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר של הידברות

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email