אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ניתוק רגשי

ניתוק רגשי עלול להוביל לחרדה, דיכאון, בדידות, דימוי עצמי נמוך ובעיות נפשיות חמורות יותר כמו התמכרות או שימוש בסמים. מומחים בתחום אומרים שהדרך הטובה ביותר להילחם בבעיה זו היא להיות מודע לרגשותיך מהיום הראשון ועד קץ הזמן.

מאמר זה מספק מבוא לתחום הפסיכולוגיה הרגשית ולחלק מהשיטות המשמשות הן לטיפול והן למחקר. הוא כולל גם קטע כיצד להתמודד עם ניתוק רגשי.

למה אנשים מתנתקים רגשית

המאמר דן כיצד אנשים יכולים להתנתק רגשית מהעבודה שלהם, מה שעלול להוביל לשחיקה. הוא גם דן בתפקידם של רגשות ביצירתיות וכיצד רגשות יכולים לעזור לנו להימנע מחסימה יצירתית.

ניתוק רגשי הוא בעיה שכיחה עבור אנשים רבים. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים, אבל הנפוצים ביותר הם לחץ בעבודה ומגבלות זמן.

חרדה ודיכאון אינן רק מחלות גופניות הדורשות טיפול תרופתי לטיפול בהן; הם גם בעיות פסיכולוגיות שיש להן השפעה על הבריאות הנפשית והרווחה שלך. אנשים הסובלים מבעיות אלו חווים לעיתים קרובות ניתוק רגשי, כלומר כאשר הם מרגישים מנותקים מרגשותיהם או אינם חשים דבר כלל. זה יכול להוביל לתחושות של אדישות, עייפות או אפילו מחשבות אובדניות

דיכאון וחוסר מעש

ניתוק רגשי הוא סימפטום של דיכאון. זה יכול להיגרם על ידי טראומה או מתח. התסמינים כוללים חוסר רגש, תחושת חוסר תחושה ואי חיבור לאנשים סביבך.

ניתוק רגשי מבולבל לעתים קרובות עם אדישות או שעמום. אבל הם שני דברים שונים. ניתוק רגשי הוא היעדר רגשות בעוד שאדישות ושעמום הם תחושות של חוסר עניין או חוסר מוטיבציה לעשות משהו.

אם אתם סובלים מניתוק רגשי, חשוב למצוא דרכים להחזיר את הרגשות שלכם לחיים ולהימנע מההשלכות השליליות הנלוות לכך כמו מתח, חרדה, דיכאון ושחיקה.

לקריאה נוספת >>>

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email