אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

הורות משותפת טובת הילד – כך תעשו זאת נכון!

הורות משותפת יכולה להיות לטובת הילד. חשוב להבין שילדכם זקוק לכם ולהיפך. אתה צריך להיות פעיל ומעורב בחייו או שלה, אבל גם לאפשר קצת מרחב וזמן לעצמך. הורות משותפת היא לא רק לשבת בבית ולצפות בטלוויזיה כל היום. מדובר ביצירת איזון בין תחומי האחריות שלך כהורים, אך גם לדאוג לקריירה, לתחביבים וכו', תוך כדי כך שאתה שם עבור הילד בעת הצורך.

המושג הורות משותפת קיים מזה זמן רב– הוא שימש במקור כמטאפורה לתיאור מערכת יחסים בין הורים לילדים. הורות כזו היא תהליך שבו שני ההורים מגדלים את ילדם בנפרד, אך תוך כדי הסכמות. זו הדרך הטובה ביותר לגדל ילד בעבור הורים שלא חיים ביחד ואנחנו צריכים לעשות את זה נכון. מדובר בבניית מערכת יחסים טובה בין ההורה לילד.

מספקים לילדים סביבה נוחה לגדול בה

המטרה העיקרית של הורות משותפת היא לספק סביבה בטוחה לילדים לגדול בה, חשוב שהורים ידעו שילדיהם גדלים בסביבה בריאה ובטוחה. הצעד הראשון לקראת אספקת סביבה בטוחה לילדים הוא להבטיח שיש להם הבנה מדויקת של הכללים והתקנות השולטים בחייהם. ניתן לעשות זאת על ידי כך שהם ילמדו את יסודות השיתוף, כגון כיצד יש להתייחס אליהם כאשר אחרים נוכחים, כיצד עליהם להתנהג כאשר יש זמנים מסוימים בהם מתאים לעשות זאת וכו'.

תגיעו להסכמות בסיוע של עו״ד

זה גם יעזור להם להבין את תפקידם כחלק מתא משפחתי ויעזור להם לפתח מיומנויות חברתיות שיהפכו אותם לנוח יותר עם שיתוף האחריות עם אחרים. באופן זה, הורות משותפת יכולה לשמש גם כחינוכית. אתם רק צריכים להגיע להסכמות כשיש עורך דין שיוכל לעזור לכם להבין איך הורות משותפת טובת הילד צריכה לבוא לידי ביטוי.

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email