אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

הורות משותפת ללא זוגיות – מה זה אומר?

בשנת 2022 כבר רבים האנשים שיודעים שיש להם יותר אופציות בכל הנוגע לבחירת משפחה וזוגיות. כיום יותר אנשים, צעירים ומבוגרים, יודעים שיש להם אלטרנטיבה בחירת אורח החיים שלהם ויצירת משפחה אלטרנטיבית גם ללא זוגיות או נישואים. 

העולם המדעי והרפואי המתפתח – מאפשר לנו לבצע בחירות אחרות ולקיים חיי משפחה עם פרטנרים שאנו בוחרים. עולם כזה מאפשר הולדת ילדים מתרומת זרע או ביצית, בפונדקאות והפריה מלאכותית וכן גם בתהליך של הקמת משפחה הורות משותפת. 

אבל מה זה אומר – הורות משותפת?

זאת הדרך להקים משפחה ללא נישואין או זוגיות וללא מגורים יחדיו, ולעשות זאת  עם אנשים שהם לא דווקא בני הזוג שלנו או בנות הזוג שלנו. כיום יותר ויותר אנשים בוחרים בהורות משותפת כאופציה מוצלחת להקמת משפחה ללא זוגיות – זאת יכולה להיות רווקה שהחליטה שאיננה רוצה להיות בזוגיות או שאינה מצאה את האדם הראוי להיות אב ילדיה או גבר שרוצה ילדים ללא נישואים. ויש לא מעט קונסטלציות ודוגמאות של הורות משותפת ללא זוגיות. 

אז כיצד אפשר להקים משפחה ללא זוגיות ונישואין? 

נושא ההורות המשותפת צוואר המון פופולריות כך שיש כיום מומחים שעוסקים בתחום הגישור וההתאמה בין אנשים שמעוניינים בהורות משותפת לעזור להגיע להחלטות נכונות (קראו על גישור להורות משותפת), לבחור את הפרטנרים המתאימים, כמו גם לעזור לאנשים שרוצים להביא ילד מחוץ לנישואים ולסייע להורים העתידיים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר באמצעות ליווי של מומחים הדואגים לכול! החל מאיתור הפרטנרים הנכונים עד עריכת הסכמים משפטיים בין ההורים שיהיו מעורבים בתהליך. 

לסיכום, הקמת משפחה ללא נישואים, ללא זוגיות, או עם זוגיות  כזאת או אחרת, נחשבת נפוצה בישראל מדינה מתקדמת יחסית בכל הנוגע להקמת משפחה ואלטרנטיבות להולדת ילדים. אז זה הזמן לבחור מומחים שיעזרו לכם בתהליך הקמת המשפחה שתמיד רציתם. 

Share this post

גלילה לראש העמוד