אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לבחור חטיפים לכלבים?

חטיפים לכלבים היו עד לא מזמן מוצר לא בריא כלל אשר יוצר משאריות מזון והכילו רכיבים שלא היו מתאימים למאכל אדם. אך עם הזמן החלו להשקיע יותר בחטיפים גם עבור בעלי חיים וכיום מכילים החטיפים רק רכיבים איכותיים אשר לעיתים יכולים לשמש גם כתחליף זמני לאוכל לכלבים.

מה יש בחטיפים לכלבים?

כאמור, כיום מייצרים את החטיפים לכלבים רק עם מרכיבים איכותיים ומובחרים שלא מזיקים לכלב ואף מסייעים לשמור על בריאותו. כך למשל ניתן למצוא את החטיפים הדנטליים שתפקידם לחטא את המעיים של הכלב, מסייעים בשמירה על בריאות הפה ובהגנה על השיניים וכן משפיעים על ריח הבל הפה שלו.

חטיפים לכלבים – כל הסוגים הקיימים

בגדול, מרבית חטיפי הכלבים מכילים את אותם ערכים תזונתיים וההבדל ביניהם מתבטא בטעם שלהם וכמובן בצורת החטיפים ובגודלם. על כן, בעת רכישת החטיפים לכלב אין טעם לבחון מחדש את כל הרכיבים בכל אריזת חטיפים, אלא מה שחשוב לשים לב זה לבחור את סוג החטיף שמתאים לכלב שלכם. כלבים קטנים צריכים חטיפים בגודל קטן מכיוון שהם אינם יכולים לאכול חטיפים גדולים מידי, לעומת כלב גדול שיכול ללעוס גם חטיפים גדולים.

כמות חטיפים מומלצת ליום

למרות שעל פניו לא מדובר בג'אנק פוד, עדיין אלו חטיפים ולא מזון רגיל, וכדאי להגביל את כמות הצריכה היומית של החטיפים אותם אוכל הכלב. כמות יומית מומלצת לכלב קטן – עד 20 ק"ג – היא בין 2 ל-4 חטיפים, לעומת כלב במשקל כפול, יכול ליהנות מכמות כפולה של חטיפים. עם זאת, מומלץ שלא לתת לכלב מיד כמות גדולה מידי של חטיפים, אלא להתחיל עם מינון נמוך ולאט לאט להגיע לכמות המתאימה.

Share this post

גלילה לראש העמוד