להתאים את עולם הגישור לעולמו של הילד

אנחנו בשיאו של החופש הגדול ואתו כמובן מגיע החום, הלחות והכי חשוב השאלה הגדולה איך מעסיקים את הילדים ואיך חווים אתו כמה שיותר הנאה וכיף ובכלל חוויות משפחתיות שישאירו זיכרונות נעימים.

בדרך כלל, בתקופה הזו הילדים הם פחות סבלניים ויש צורך להעסיק אותם שחס ושלום לא יהיו משועממים, מדובר לעיתים במשימה מתישה ולעיתים מלאת סיפוק.

איך מגשרים בין הצורך להעסיק אותם ובין הרצון גם לחוות אתם חוויות שייתנו סיפוק להורים ולילדים, ובכן לא תמיד ניתן לעשות את שניהם, עם זאת בהחלט ניתן ליצור יותר זמן איכות בין ההורים לילדיהם, כך שכולם ייצאו מנצחים.

אחד הכלים לעשות זאת הוא לשתף את הילדים ולתת להם ביחד אתכם לבחור מהם רוצים לעשות, אך לא ממקום של לצאת לידי חובה, אלא ממקום מכוון וממוקד, כך שמצד אחד הילדים ירגישו שהם בחרו ולקחו אחריות ומצד שני מדובר בעיסוק מלמד שייתן להם ערך.עורך דין גירושין

לפני כן, חשוב לדעת מה גיל הילדים ומה רמת ההתפתחות שלהם ולהתאים את עצמנו אליהם, כך שנוכל לדבר אתם בשפה שלם. לעיתים, ניתן לדבר עם הילדים בשפה בוגרת ולשאול אותם שאלות מקדמות, כך שהם יקבלו אחריות על מה שהם רוצים לעשות. אחד הדברים שתמיד נעים לגלות, זה שהילדים שלנו הרבה יותר בוגרים ממה שחשבנו ואנחנו ההורים הם אלה שחושבים שהם לא מספיק בוגרים ומדברים אתם בשפה של ילדים. ישנם מקרים שכמובן יש לדבר אתם בשפתם וישנם מקרים שבהחלט ניתן לדבר אתם בשפה יותר בוגרת ואחראית, צריך להרגיש את הילדים והסיטואציה.

האפשרות לבחור עם הילדים מה לעשות, היא הזדמנות מצוינת לחוות אתם תהליך קטן של גישור,  הרי בתהליכי גישור כל הדרך, המגשר מכוון את הצדדים לקחת אחריות על ההחלטות שלהם, תוך שהוא מבין ומרגיש אותם ותוך שהוא יוצר יחד אתם מגוון אפשריות לבחירה, והצדדים בוחרים יחד בפתרון שנראה להם הכי מתאים.

אותו דבר ניתן לעשות עם הילדים שלכם, קודם כל עדיף לבנות אתם סדר יום לשבוע הקרוב, זאת אומרת עדיף להימנע מלעשות אתם תהליך של בחירת החלטות באותו רגע ממש, שכן הדבר עלול ליצור עליהם לחץ שרק יסגור אותם ובסופו של יום יוביל למצב שהם לא ירצה לקחת בזה חלק.הסכם ממון

כשאתם יושבים אתם, להסביר להם, שהחלטתם ביחד אתם לבנות סדר יום לפעילויות לשבוע הקרוב ואתם רוצים שהם ייקחו בזה חלק ואז ממש לשאול, האם הם רוצים לבנות יחד אתכם סדר פעילויות לשבוע הקרוב ? תנו להם לענות, ויש לכבד כל תשובה שייתנו כשיש סבירות גבוהה שיענו בחיוב. בכל מקרה, בכך למעשה גרמתם להם להיות שותפים לתהליך ובנוסף הם לומדים מזה לקחת אחריות על הבחירות שלהם.

במידה וענו בחיוב, תתחילו לשאול אותם שאלות, ממוקדות ומכוונות לגבי הפעילויות בכל יום, ולאחר מכן תעשו יחד אתם טבלה של כל ימי השבוע ותמלאו אותה יחד. אתם גם יכולים לתלות אותה לאחר מכן על המקרר במטבח או על לוח בקיר. אתם תצרו אצלם וודאות לגבי השבוע הקרוב ומעבר לכך הם יחושו גאווה שכן זו טבלה שעשיתם יחד והיה להם חלק בה.

אפשר לקחת חלקים מעולם הגישור ולהתאים אותו לעולמם של הילדים, הדבר כפי שראיתם יכול ללמד אותם, מזה לקחת אחריות, כיצד לקבל החלטות ובכלל לחזק אצלם את הדימוי העצמי.

בהצלחה !

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גאדג'טים זולים ששווה להחזיק בבית
בשיטוט באתר האינטרנט אפשר לראות הרבה מאד גאדג'טים. כדאי לעבור על כל ההיצע ולראות אם יש פריטים שזקוקים...
קרא עוד »
יול 22, 2020
חלונות כהים לרכב, טרנד שתמיד יישאר
נסיעה ברכב פרטי היא עניין יומיומי נחוץ עבור רוב תושבי מדינת ישראל. האקלים בארץ חם ובחודשים רבים...
קרא עוד »
ספט 25, 2019
איך מאחסנים ויברטורים בדיסקרטיות
מאז המצאת הויברטור, נשים יכולות ליהנות מיותר אופציות בחיי המין שלהם. ויברטורים ישנם במגוון דגמים,...
קרא עוד »
מאי 26, 2017