גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל

עורך דין לטיפול נזקי גוף

מעת לעת אנחנו קוראים סיפורים מאוד קשים על נשים שלא מקבלות מזונות מהגרוש שלהן. מדובר על מקרים מוכרים שיש להם השלכות כלכליות קשות הן על האישה והן הילדים שלה.

לפני שנסביר את משמעות המקרה וכיצד ניתן לבצע גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל, צריך לומר כמה דברים. לא פעם הגברים חשים וברמה מסוימת של צדק, שנעשה להם עוול. הם צריכים לשלם מזונות לגרושה שלהן, אף על פי שהם מרוויחים פחות ממנה, וכן אף על פי שהנזק הכלכלי עבורם הוא משמעותי. יש לא מעט מקרים שגברים לא משלמים מזונות, למרות שבית המשפט קבע שעליהם לעשות כך, לא בגלל שהם לא רוצים, אלא בגלל שהם לא יכולים, מסיבות כלכליות.

עם זאת, יש לא מעט גברים שלא משלמים בגלל שהם לא רוצים ומתוך כוונה ברורה לפגוע באישה ובילדים. המזונות שהם אמורים לשלם, לא נועדו לכלכל את חייה של האישה בלבד, אלא גם את חייהם של ילדיהם המשותפים בהתאם לגיל שלהם. לכן הפגיעה היא קשה. שכן אם האישה לא מקבלת את המזונות כפי שבית המשפט קבע, היא צריכה לפרנס את ילדיה ואת עצמה מהמשכורת שלה בלבד, זה דבר בלתי נתפס כמעט.

לכן המדינה יצרה אופציה לגבות מזונות באמצעות הוצאה לפועל. מה זה אומר? נניח וגבר לא משלם מזונות, אז פונים להוצאה לפועל שיגבה את החובות עבור האישה, הצוות של הוצאה לפועל יכול לעקל רכוש ודברים אחרים של הגבר, וכך להחזיר את החוב לאישה. הוא יכול גם להכריז על הגבר כפושט רגל לאור העובדה שאיננו עומד בחובותיו, מה שיקשה עליו מאוד לבצע פעולות כלכליות בסיסיות ובוודאי מעבר לכך.

צריך לומר שמדובר בפעולה לא פשוטה ולא כזו שמתבצעת ביום אחד, מאחר וזה דורש הוכחות שאכן הוא לא משלם מזונות ויתרה מזו, לא פעם אדם שלא משלם את חובותיו (בפרט גברים שלא משלמים מזונות) דואגים להעביר את כל רכושם בצורה כזו שלא יהיה ניתן לגעת בו, ואז יש לבצע פעולות אחרות בשביל להוציא מהם את החוב שעליהם לשלם.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגוון משאבות לבריכה
היום ניתן לראות יותר ויותר ישראלים אשר בוחרים להשקיע ברמת החיים שלהם, לשדרג את הבית שלהם ולאפשר לעצמם...
קרא עוד »
יונ 26, 2018
קורס סקיפרים – הסתכלו על ההמלצות
נמצאים בחיפושים אחר קורס סקיפרים ותהיו מעוניינים להיות בטוחים כי אתם בוחרים באחד שיתאים לכם בצורה...
קרא עוד »
יונ 14, 2022
מכירת מוצרי חשמל באינטרנט
אם עדיין לא יצא לכם לעשות זאת, אז יהיה כדאי לכם לדעת שאם בכוונתכם לבצע רכישה של מוצרי חשמל מכל סוג...
קרא עוד »
ספט 23, 2018