קניית מזוזה

בכל בית יהודי, יש לקבוע מזוזה, הן בדלת הראשית בכניסה לבית והן בחדרי השינה. קניית מזוזה, עשויה לעלות בין 150 ש"ח-600 ₪, ומזוזות מהודרות אף עשויות לעלות יותר. ראשית כדאי כי תקפידו ותדעו, כי מזוזה נכתבת בכתב יד ולא באמצעות מדפסת. כל טעות בכתיבת המזוזה הופכת אותה למזוזה פסולה ולא ניתן להשתמש בה.  מזוזות שהן יקרות יותר, נכתבות ע"י סופרי סת"ם מומחים, יראי שמיים ובעלי כתב יפה במיוחד. יש לחשב את מספר המזוזות שאתם צריכים לקבוע בביתכם ואז לבצע סקר שוק בין חנויות לתשמישי קדושה שאתם מכירים או סומכים עליהן.

חישוב התקציב שלכם ברכישת מזוזות

ראשית על מנת לחשב את התקציב של קניית מזוזה נשאלת השאלה כמה באמת אתם מעוניינים להשקיע והאם תעדיפו מזוזות מהודרות או פשוטות יותר ובלבד, שהן תהיינה כשרות. יש לדעת כמה דברים בטרם תרכשו מזוזות, כמו למשל: מזוזה, חייבת להיכתב על פי כללים מדויקים ורק מומחה בתחום זה, יוכל לבחון ולאשר כי המזוזה אכן כשירה. הקלף שעליו נכתבת המזוזה, צריך להיות מיוחד שהוכשר למטרה זו. הכתיבה תתבצע באמצעות קולמוס ונוצה ודיו מיוחדת על פי המסורת. יש להיזהר מהעובדה, כי רבים מנצלים את חוסר הידע במיוחד של הציבור החילוני יותר ומוכרים לקהל זה, מזוזות פסולות שמודפסות ולא כתובות על פי חוקי הדת. מומלץ תמיד להתייעץ עם רב בשכנתכם בטרם תרכשו מזוזות. 

רכישת מזוזה ממקור מהימן

הכלל הראשון של קניית מזוזה, הינו רכישתה ממקור מהימן למשל, חנויות של חב"ד, חנות מוכרת של תשמישי קדושה שמומלצת ע"י רב שאתם מכירים, גם הנחת המזוזה חשובה ולכן לאחר שרכשתם אותה, יש להכניס את המזוזה לבית המזוזה משמאל לימין, כאשר האות "ש" המסמלת את השם "שד"י" יהיה כלפי מעלה וצמוד לאות "ש" הנמצאת על בית המזוזה. יש לוודא כי קיים בית המזוזה, יגן עליה מפני פגעי מזג האוויר. כדאי לדעת בנוסף, כי ישנם סופרי סת"ם, אשר מושחים את קלף המזוזה עם סיד, על מנת שהכתיבה על הקלף תהיה קלה יותר. למרות שזו מזוזה הנחשבת ככשירה לכל דבר ועניין, מזוזות אלה הן רגישות מאוד לשינויי מזג האוויר כגון לחות או חום ואינן מחזיקות מעמד מעל לשנה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזרונים במבצע
אם כבר לקנות מזרן איכותי, עשו זאת מחנויות אינטרנטיות שמוכרות את מרכולתם במבצע. תוכלו למצוא את המזרן...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022
האם כדאי להתקין מערכת סולארית בבית?
בשנים האחרונות זה כבר ברור יותר מאי פעם שכל אחד מאיתנו יכול להפיק חשמל. אומנם זה לא משהו חדש אך היום...
קרא עוד »
אפר 30, 2017
איך הכי נכון לשאול את הקלפים
מתעניינים בתחום של קריאה בקלפים ושואלים את עצמכם איך הכי נכון לשאול את הקלפים כאשר מדובר על שאלות...
קרא עוד »
ספט 10, 2021