חמשת המקצועות שמהווים תרפיה לנפש

טיפול לאשה

טיפול פסיכולוגי הוא תהליך שמסייע לאנשים רבים להגיע להשלמה עצמית, גדילה והתפתחות אישית. הפסיכולוג הוא האדם שאליו פונים בתקופות הקשות ביותר, כדי שיסייע למטופל להחזיר את חייו למסלול ולבנות מחדש את הביטחון העצמי. אבל הפסיכולוג אינו האדם היחיד שמסייע ללקוחותיו ברגעי משבר ומשמש להם מקום מפלט מתלאות היומיום. כולנו יודעים שאת העצה הטובה ביותר, העין המכילה ביותר וההקשבה העמוקה ביותר אנחנו מוצאים לפעמים במקומות מפתיעים. זה קורה מכיוון שישנם אנשים שהם טיפוליים באופיים, והם מבקשים לעצמם מקצוע שבו הם יוכלו להעניק מהיכולת הרגשית שלהם, לחלוק ולשתף. במקרים רבים תפקידים כאלה דורשים גם חשיבה יצירתית ויכולת בינאישית גבוהה.

חמישה מקצועות שיש להם מימד תרפואידי

בראש ובראשונה נמצא כמובן הספר, או מעצב השיער. נראה שכאשר יש לאדם משיכה לתחום הטיפולי הוא בוחר ללכת דווקא לתחום זה. מעבר לשידרוג ההופעה, נשים רבות מנצלות את הזמן אצל הספר כדי לשתף אותו במה שעובר עליהן. הטיפול והטיפוח מייצרים קשר אינטימי שיכול להימשך שנים. האווירה הנעימה במספרות המעוצבות תורמת את שלה, ובמקרים רבים הלקוחות מבלות שם שעות ממושכות. מקצוע הספרות ועיצוב השיער מאפשר להביע יצירתיות ולהביא לידי ביטוי את כל הצדדים באישיותו של המעצב.

המקצוע הבא ברשימה הוא מקצוע מתחום הטיפולים האלטרנטיביים – רפלקסולוגיה. הרפלקסולוג יוצר, ממש כמו הפסיכולוג, מרחב אישי ופרטי שבו הלקוח יכול להירגע ולהיפרד לשעה קלה מתלאות היומיום. על מיטת הטיפולים הרפלקסולוג מאבחן, מרגיע ומעניק למטופל כלים לשקט ושלווה. אם כך, גם הרפלקסולוגים הם אנשים טיפוליים באופיים ומעניקים ללקוחותיהם סעד לנפש ולגוף.

בניגוד למקצוע עיצוב השיער או הרפלקסולוגיה, המקצוע הבא ברשימה אינו עוסק בקשר בין הגוף, המראה והנפש. המאמנים האישיים אינם פסיכולוגיים, אך הם מעניקים למטופלים כלים מעשיים להתמודד עם מטרות יישומיות קצרות טווח. מאמן טוב עושה שימוש במיומנויות פסיכולוגיות רבות: קשב, שיקוף התעמקות במטופל ועוד.

יועץ רוחני אינו ממש מקצוע, אך אנשים רבים לוקחים על עצמם את התפקיד החברתי החשוב הזה. אדם דתי יפנה לרב, בעוד שאדם חילוני עשוי לפנות למדריך רוחני שהכשרתו שונה. הפונקציה היא זהה: מגיעים ליועץ עם דילמה, מועקה או סוד שמכביד על הלב. היועץ יסייע לכם לעשות את הדרך אל הפתרון הטוב ביותר ויעניק לכם מניסיונו וחוכמתו.

בסוף הרשימה נמנה את התזונאי או הדיאטן. מי שבוחר בתחומים אלה התעמק בקשר שבין התזונה לבריאות הגוף והנפש, והוא מסוגל להעביר את הידע שלו ללקוחות. גם בתחום הזה נדרשת מהיועץ מיומנות רבה בזיהוי הנפש שנמצאת מולו ובהתאמה אופטימאלית של התכנית ליכולות המטופל.

הפסיכולוג שלך נמצא בכל מקום

מה שחשוב לדעת הוא שאנחנו יכולים למצוא את הסיוע שאנו מבקשים במקומות רבים ולא צפויים. במקביל, אלו מאיתנו שמבקשים להעניק מיכולתם הטיפולית יכולים למצוא את המסלול הנכון בתחומים רבים ושונים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפריה חוץ גופית
הפריה חוץ גופית (IVF) היא טיפול עקרות נפוץ במעבדות יונה ברק. ראשית, מעוררים השחלות לפתח זקיקים מרובים,...
קרא עוד »
יול 05, 2020
ניהול פורטל עובדים: למה אתם חייבים את זה?
חלק זה ידבר על היתרונות של פורטלי עובדים, כיצד הם יכולים לשפר את העסק שלך וכיצד למצוא את הפורטל הטוב...
קרא עוד »
דצמ 04, 2022
קמין עץ
כל חורף אותו הסיפור מחדש. אתם מדליקים את המזגן ש עלה לכם כמה אלפי שקלים עבור כל חדר ברחבי הבית ומחכים...
קרא עוד »
מרץ 08, 2016