הוצאת דרכון אירופאי לישראלים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

הוצאת דרכון אירופאי לישראלים

ישראלים רבים מנסים להוציא לעצמם דרכון אירופאי, על מנת ליהנות מכל ההטבות והזכויות השונות שהוא יוכל להעניק להם. למשל, מי שיש לו דרכון אירופאי יכול למעשה לגור בכל מדינה המשתייכת לאיחוד האירופאי באופן קבוע, ללמוד בכל אחת מהמדינות האלו ואף להשקיע בה בנדל"ן ובהזדמנויות עסקיות אחרות. מעבר לכך, הדרכון מאפשר חופש תנועה מלא בין המדינות, יכולת לעבוד באופן חוקי בכל מדינה אירופאית ולמעשה ליהנות מאזרחות אירופאית בנוסף לאזרחות הישראלית. אחת הדרכים הנפוצות ביותר להוצאת הדרכון הנחשק, היא הוצאת אזרחות פולנית או רומנית. בהתאם לחוק הפולני למשל, אין צורך לגור בפולין או לדעת את השפה או התרבות שלה, על מנת להוציא אזרחות. מספיק להוכיח כי אתם צאצאים של אדם אשר היה בעברו אזרח פולני.

הוצאת דרכון אירופאי לישראלים

הוצאת דרכון אירופאי לישראלים  – טיפים למתחילים

כאמור, אחת הדרכים הפשוטות ביותר לקבל את הדרכון הנכסף, היא להוכיח קרבת דם לאדם אשר נולד בפולין או בשטחים שהיו בשליטת פולין. בהתאם לחוק הפולני, כל צאצא של אזרח פולין ייחשב כאזרח, לדורי דורות. אך לצורך כך, יש להוכיח את האזרחות של קרוב משפחה פולני. הדבר נעשה באמצעות הגשה של מסמכים פולניים מקוריים  כגון תעודת לידה פולנית, דרכון פולני ישן, תעודת נישואין פולנית וכדומה. אופציה נוספת היא להשתמש במסמכים עקיפים, כגון תעודות מבית הספר, כתובת מגורים פולנית ועוד. מי שאין לו את המסמכים הדרושים, יכול להיעזר בארכיונים השונים כגון ארכיון הצלב האדום. מומלץ כמובן להיעזר בשירותיה של חברה המתמחה בתחום, על מנת לקבל את הייעוץ המתאים והייצוג המתאים בפני הרשויות. מי שאין לו שורשים פולניים, אך מגיעה ממשפחה רומנית, יכול לנסות להוציא דרכון רומני וליהנות מכל אותן ההטבות. גם במקרה הזה, יש צורך לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים, לתרגם אותם בהתאם לצורך ולהגיש אותם בצורה תקנית, כולל תשלום כל האגרות הרלוונטיות.

לסיכום, אין ספק כי הוצאת דרכון אירופאי לישראלים נחשבת לאחד התחומים המבוקשים ביותר. ישראלים רבים מעוניינים לגור תקופה מסוימת באירופה, ליהנות מלימודים ברמה גבוהה, אפשרויות תעסוקה מגוונות ואווירה אירופאית הכוללת נוף קסום ותרבות עשירה.

Share this post

גלילה לראש העמוד