מדריך לעוברי דירה

חצר

מעבר דירה הוא אף פעם לא עניין פשוט. למעשה, המאורע ה- כמעט בלתי נמנע הזה, פוקד כל אחד ואחד מאיתנו לפחות פעם אחת לאורך החיים, ואת רובינו הרבה הרבה יותר פעמים מזה.  ככל שהדבר נוגע למעברי דירות, מרבית האנשים חווים אותו כמשבר, למעשה- מבחינה פסיכולוגית שינוי מקום מגורים משתווה לאבדנים הגדולים ביותר, וזה כלל אינו מפתיע. יחד עם זאת, כשמודעים לגודל המורכבות וניגשים אליה מתוך מוכנות, זו בהחלט יכולה להיות חוויה מעשירה ומהנה במיוחד.

מעבר הדירה מתחיל כבר בעיון הראשון בתוך לוח דירות. לפעמים אפילו קודם, אם האדם יודע בדיוק מה הוא מחפש. רובינו יודעים פחות או יותר מה אנחנו רוצים, מה שבהחלט מחזק את הסיכויים שלנו למצוא בדיוק את מה שאנחנו צריכים, אבל לא בהכרח מקצר את התהליך. מה שכן מקצר את התהליך הוא ההבנה שמדובר על שמדובר על תהליך עם שלבים, משמעויות ואתגרים שונים וככל שנגיע מוכנים יותר לתהליך הזה כך הוא יעבור בנינוחות.

שלושת העיקרים

כל המדריך כולו מושתת על שלושה עיקרים מרכזיים: זמן, ארגון וכסף. שלושתם קשורים זה בזה וניתן לעשות חלוקת נטל, כלומר תמורת יותר כסף, תוכלו לחסוך בזמן או בהשקעה על ארגון, ולחלופין, על מנת לחסוך כסף בתהליך מוטב לפנות כמה שיותר זמן וארגון כמה שיותר מדוקדק. עיון תדיר בלוח דירות לאורך זמן יגדיל את הסיכוי למצוא את הנכס המבוקש, במחיר הרצוי ועם כמה שפחות פשרות

  • זמן- ככל שהמעבר יהיה מתוזמן יותר, כך יהיו לצידכם משאבים רבים יותר, יכולת מיקוח, אפשרויות בחירה והזדמנות למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים. שוק הנדל"ן הוא שוק עונתי, גם במכירה ובמיוחד כאשר מדובר על דירות להשכרה, על כן. אם יש מספיק זמן, מוטב להתכוונן בהתאם לעונתיות של השוק, אחרת, לכל הפחות, לפנות את מקסימום הזמן שניתן.
  • ארגון- כולל בתוכו את כל מה שרלוונטי למעבר הדירה שלכם. החל שינוי הכתובת בדואר ישראל, אצל כל אחד מהגורמים ששולחים לכם דואר ובמשרד הפנים, דרך תכנון ותאום ההובלה, אריזות, רכישת ציוד במידת הצורך, שיפוץ אם צריך, וכל הדברים אשר נוגעים אל המעבר ולדירה החדשה, לרבות סגירת כל הקצוות של הדירה הקודמת. מומלץ לשבת עם דף נייר ולעשות רשימה של כל הדברים שרלוונטיים לכם, את הרשימה מוטב לעשות מראש, כך שאם יהיו דברים שנשכחו בפעם הראשונה, יהיה לכם מספיק זמן להוסיף אותם לרשימה ולעשות אותם, שלא מתוך לחץ.
  • עלויות- מעבר דירה כרוך בכסף, והעלות של הדירה החדשה אינה מסתכמת בשווי השוק שלה, ללא קשר אם מדובר על קנייה או השכרה. למעבר דירה יש המון עלויות נלוות, החל מדמי תיווך, דרך מיסים ועלויות רכישה במידה ורוכשים דירה ועד לעלויות התאמה של הנכס למגורים.

כעת, כשהתמונה ברורה יותר, ותוכלו להיערך מראש לקראת מעבר הדירה שלכם מבחינת זמן, ארגון ותכנון תקציבי-  יובטח לכם תהליך נח, יעיל ואפילו מהנה, אם תרצו בכך.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טרקטורון חשמלי לילד – איפה לקנות?
רוצים להפתיע את הילד לכבוד יום ההולדת עם טרקטורון חשמלי? אם אתם כבר מחליטים לקנות לו אחד כזה, לפחות...
קרא עוד »
יונ 30, 2021
איך להפחית לחץ
אם אתם מרגישים במצב של לחץ וסטרס, אתם לא לבד. יש לא מעט מחקרים שמעריכים שחלק גדול מהאוכלוסייה חיים...
קרא עוד »
יול 31, 2022
שולחן לפינת אוכל
שולחן הוא כמובן חלק בלתי נפרד מפינת האוכל בעבור המשפחה. אבל, גודלו נותן לו משקל משמעותי בעיצוב החלל...
קרא עוד »
יול 17, 2017