למצוא את הבית הנכון

דלת אלקטרונית

מחוז משכנינו, בין אם מדובר על בית שלנו, שקנינו במיטב כספינו, ובין אם מדובר על דירה שכורה- זה הבית שלנו, ותפקידו לספק לנו את המרחב הנעים והבטוח ביותר עבורנו, כזה שישרת אותנו על הצד הטוב ביותר ובעיקר כזה שנרצה לחזור אליו בסוף היום.

חיפוש אחר הבית הנכון יכול להיות תהליך לא קצר, וגם לא כל כך פשוט, ולאופן שבו ניגשים למשימה יש השפעה מכרעת על אופן ההתנהלות שלה. מי שחיפש בעבר דירה וודאי כבר מכיר את התהליך הסיזיפי שיכול לקחת חודשים ארוכים, ולעיתים אף יותר מזה, כשבמהלך הזמן מושקעות אנרגיות רבות בבחינתם של נכסים לא רלוונטיים.

על מנת להפוך את תהליך מציאת הבית הבא למשהו סימפטי, ממוקד וקצר מועד מוטב להיערך למשימה ולהכיר את כל הגזרות שלה, כך ימנעו הפתעות בדרך והכול יהיה הרבה יותר נח.

היכן מחפשים? 

להתעניין במודעות שמתפרסמות ברחובות, לעיין בעיתונים ומה שהפך לדרך המרכזית של השנים האחרונות בחיפוש אחר נדל"ן היא גלישה באתר לוח דירות, ולמעשה אנשים נכנסים אל לוח דירות גם ללא כוונה ספציפית לרכוש או לשכור נכס מסוים. למה זה נעשה? משום שאנשים נהנים לקבל השראה, ובעיקר, כולנו, במודע או שלא במודע, מחפשים הזדמנויות, ואנחנו עושים את זה משום שהן ישנן והן קיימות בהיקפים אפילו גדולים יותר מהמשוער.

כשמחפשים את הבית הנכון, חשוב להסתכל על כמה פרמטרים שלו:

  • מחיר- כשמחליטים על מסגרת תקציב לדירה, חשוב לקחת בחשבון הוצאות על תיווך, שיפוץ, התאמות במידת הצורך, מעבר הריהוט והשלמות. כמובן שבעת רכישה יש להתייחס הוצאות הרכישה.
  • מיקום- אם אתם שוקלים לעבור לאזור שהוא חדש מבחינתכם, ולא שכונה חדשה בתוך אותה עיר, אלא איזור חדש לגמרי, ובטח אם אתם מתכננים לרכוש בו בית נסו ללמוד על האזור כמה שיותר. אם יש באפשרותם, נסו לשכור דירה באזור לפני שאתם רוכשים בו דירה ועוברים לגור אליו.
  • גודל- בטח שלמשפחות חדשות שנמצאות בהתהוות ובצמיחה, לגודל יש חשיבות מכרעת. בדיקה יעילה של לוח דירות תוכל לספק את המידע הרלוונטי אודות הגודל, ופוטנציאל ההתרחבות של הדירה. לא רק הגודל חשוב, אלא גם המבנה של הדירה והתכנון שלה. לתכנון הראשוני של הדירה יש חשיבות גבוהה מאד, גם במקרה שבו תרצו לשפץ ולבנות אותה מחדש. השלד ישפיע על אלמנטים רבים ועל היכולת שלכם לשנות אותה.

לוח דירות בנוי באופן אופטימאלי שבו תוכלו לקבל את כל המידע שאתם זקוקים לו לטובת הסינון הראשוני. נסו להגיע לתהליך החיפוש כמה שיותר מוכנים בנוגע לנכס שאתם מחפשים, כך תוכלו למקד את החיפוש ולהקטין באופן משמעותי את העיכובים השונים שנמצאים בדרך. ובשורה התחתונה, ככל שתצליחו לדמיין את הנכס שאתם מעוניינים בו באופן כמה שיותר מוחשי ומפורט, כך תעזרו לעצמכם למצוא בדיוק את שאתם מחפשים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם אפשר לקנות חלקים לרכבים ישנים מפירוק?
תהליך פירוק הרכב כולל הורדת הגוף, המנוע, תיבת ההילוכים וחלקים נוספים. לאחר מכן ניתן למכור את החלקים...
קרא עוד »
יונ 07, 2023
מה הם מבדקי תשושי נפש
המושג 'תשוש נפש' הוא מושג שאנו לא נחשפים איליו בדרך כלל בעיקר בחיינו הצעירים. למושג זה אנו נחשפים...
קרא עוד »
דצמ 27, 2019
ריצוף אבן טבעית למרפסת הגינה
סגנון העיצוב המודרני של הבית והגן יצר טרנדים חדשים לעיצוב מרפסת הגינה (אזור הישיבה); קיים מגוון רב של...
קרא עוד »
אוג 28, 2018