הרחבות במושבים

הרחבות במושבים

אחד המונחים הבולטים ביותר בשלושת העשורים האחרונים בתחום הנדל"ן בישראל ובפרט במושבים הוא הרחבות. כל מי שמגיע למושבים חקלאיים, יכול לראות הרחבות של שטחי הנדל"ן, לא פעם על חשבון אדמות שנועדו במקור לחקלאיות.

לפני שנסביר כיצד זה עובד ולמה זה מתבצע, חשוב לומר, שאנחנו יכולים למצוא הרחבות לא רק במושבים אלא גם בקיבוצים רבים, על אותו בסיס של שימוש באדמות חקלאיות או אדמות פנויות לצורכי נדל"ן.

הרחבות במושבים

הרעיון של הרחבות הוא פשוט, במקור המושב היה בנוי על שטח מסוים, עם הזמן היה צורך להגדיל את השטח הבנוי בו על מנת שהבנים והבנות של תושבי המקום יוכלו לבנות בו את ביתם, במקרים אחרים הרחבות נועדו בשביל לאפשר למשפחות חדשות להיכנס ולהתגורר במקום. מאחר והמושבים רצו לשמור על הצביון שלהם, קרי בתים צמודי קרקע עם גינה, אז לא נבנו שם בניינים לגובה, וכך הותרה בניית שכונות בהרחבה. למידע נוסף על הרחבות במושבים.

האדמות אשר שימשו לבניית הרחבות, היו במקרים מסוימים אדמות חקלאיות שיצאו מכלל שימוש כתוצאה משינויים חברתיים וכלכליים, במקרים אחרים היה מדובר באדמות שלא נעשה בהם שום שימוש. הביקורת על צעד זה היתה, שלא מדובר באדמות פרטיות אלא אדמות מדינה שניתנו למושבים והם אלו שנהנים מהן. לכן, בין היתר, מושבים וקיבוצים רבים פתחו את שעריהן למשפחות חדשות ובכך אפשרו גם למי שאיננו בנים ובנות של תושבי המקום, ליהנות מאפשרות לרכוש בית במושב.

באופן עקרוני, ניתן לרכוש בית בשכונות הרחבות, דרך מתווכים שמטפלים במכירת אדמות או נכסים, וכן דרך תושבים שבחרו לעזוב את המקום ולמכור את השטח או הנכס שלהם. חשוב להדגיש, לא מעט מושבים אשר מחליטים להקים שכונות חדשות, מזמינים משפחות צעירות לבוא ולהתגורר בשטחן, ולו מהסיבה הפשוטה, שהם צריכים משפחות צעירות שיחזיקו את המקום.

לסיום, הרחבות במושבים הוא מונח כלכלי חשוב בשוק הנדל"ן הישראלי, מדובר במושג בעל משמעות שחורגת הרבה ממונחים של כסף ונדל"ן, יש לו משמעויות חברתיות עצומות. אך ביום יום, אין ספק שמדובר על תחום שמשנה את תמונת המושבים והדמוגרפיה במדינת ישראל.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רובוט שטיפה לרצפה – איך הוא עובד?
רובוט שטיפת רצפות, המכונה גם מגב רובוט או מגב ואקום רובוט, הוא מכשיר המיועד לניקוי רצפות קשות, כגון...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
החלפת מצבר עד הבית
לנהגים רבים קורה לא פעם שהם נכנסים למכונית ומנסים להניע את המכונית ושום צליל של התנעה אינו נשמע....
קרא עוד »
פבר 27, 2018
מאמן כושר אישי עד הבית
הרבה אנשים היו רוצים להגיע למשקל הרצוי שלהם ולשפר את ההופעה החיצונית, אך לרבים מאיתנו זה לא קל. צריך...
קרא עוד »
אוק 25, 2016