עורך דין למכון הרפואי ייצוג בוועדת ערר

עו"ד למכון הרפואי

אחד ההליכים הקשים שנהגים נמצאים בהם הם הליכים מול וועדות של המכון הרפואי לבטיחות הדרכים. מכון זה יכול לשלול לנהגים את הרישיון, ואם אתם נמצאים בסיטואציה כזאת חשוב שתדעו כיצד לפעול. אבל לפני הכל – מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים? וכיצד עורך דין יכול לסייע לכם להתמודד מול מכון זה? הכל בהמשך.

עו"ד למכון הרפואי

מה זה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מכון לבטיחות בדרכים הינו מכון רפואי משהוקם מטעם משרד הבריאות שתפקידו לאבחן נהגים בעלי סיכוי למסוכנות על הכביש. המכון בודק באמצעות וועדות שונות ובחינות שונות האם האדם שנוהג עלול להיות מסוכן לציבור, תוך שהוא מבחן את הסיכויים בצורות שונות דרך רופאים, שאלונים ופסיכולוגיים.

אנשים שעלולים לעמוד בסיטואציות כאלה הם נהגים בעלי בעיות בריאותיות קשות, נכים, ואף אנשים בעלי נכות נפשית. כמו כן נהגים שנחשבים עברייני תנועה כבדים יצטרכו לעמוד מול וועדה כזאת ונהגים שנמצאים בתהליכים לשינוע רכבים כבדים כמו סמיטריילרים, משאיות ואוטובוסים.

מהן מטרות המכון

המכון הרפואי טוען במטרות שלו כי הוא מעוניין למגר את הסיכויים לתאונות דרכים על ידי מיפוי וסינון נהגים שאינם כשירים לנהוג. המכון נמצא בקשר עם משרד הבריאות ולאחר כל הועדות נותן המלצות לשלילת רישיון למי שהוכר שלא כשיר לנהיגה.

כיצד מתרחשים האבחונים במכון?

האבחונים של אנשי המכון מתבצעים באמצעות בדיקות, שאלונים, וועדות אישיות. עובדים המכון והם פסיכולוגים, רופאים ואנשי מקצוע, מצליבים נתונים ממשרד הבריאות והתחבורה ומתוך כך מחליטים  האם לחדש את רישיון הנהג או לא. לאחר קבלת ההחלטה יכולים הנהגים לגשת לוועדת ערר על מנת לערער על החלטת המכון.

אז כיצד מערערים?

על מנת לערער על החלטת המכון הרפואי, חשוב לשכור עורך דין שיוכל להחזיר את רישיונכם. עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה יכולים לכם להבין את ההחלטות של המכון ולנסות להפוך אותן, הם יכולים לעזור לכם להתכונן לוועדה רפואית ואף למנוע אותה, ולערר מול בית המשפט על החלטה באמצעות טיעונים חשובים וחריגים כדי להחזיר את רישיון הנהיגה.

לעוד פרטים וייעוץ משפטי עם עורך דין למכון הרפואי

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שטיחים
שטיחים קיימים כבר אלפי שנים ויוצרו במקור משיער בעלי חיים ומסיבי צמחים. בתרבות המערבית, השטיחים הפכו...
קרא עוד »
נוב 24, 2022
מפיצי ריח
מפיצי ריח לעסקים ובתים מהווים חלק חשוב וחיוני בכל בית ובכל עסק. אף אחד לא היה רוצה להיכנס למקום שמריח...
קרא עוד »
דצמ 07, 2020
צלמים לחתונה – האם באמת אפשר לסמוך על חוות דעת באינטרנט?
[caption id="attachment_941" align="alignleft" width="348"] מצאו את הצלם שיפיק את התמונות האיכותיות ביותר[/caption] כל זוג שמתחתן...
קרא עוד »
נוב 18, 2016