עורך דין משפחה – באילו מקרים יוכל לסייע?

בתי המשפט לענייני משפחה הפכו להיות זירת קרבות מוכרת מדי לקוראי החדשות באתרים השונים משום שיורת מדי עניינים אינם יכולים להיות מוכרעים יורת על ידי גישור או שיחות ומשא ומתן פשוט. אנחנו חיים בעידן שבו כמעט כל דבר מובא להכרעת בית המשפט בכל תחום שהוא, ולכן אין זה פלא שיש יורת מדי מקרים שמובאים לבית המשפט או נזקקים בכלל להתערבות של עורך דין משפחה בכל מיני מקרים. יש תחומים שונים ומקרים ספציפיים שבהם עורך דין למשפחה יכול לסייע לכם, וכמה מהם בוודאי יהיו בחיי כמעט כל אדם. מטבע הדברים עורך דין משפחה מייצג אתכם בסיפורים אנושיים כאובים מאוד וטעוני רגשות, ולכן יש לבחור במי שאתם מתחברים אליו ברמת התקשורת האנושית ולא רק המקצועית.

גירושין, נישואין, משמורת

התחום הכי מוכר והכי נפוץ הוא ענייני האישות שעברו גם לתחום בתי המשפט למשפחה מהרבנות, כך שפסקי דין של בית המשפט מחייבים גם בתי דין רבניים לכבד אותם לפי החוק במדינת ישראל. כך אפשר לקחת לבית משפט כזה עורך דין משפחה שיטפל בנושאי הגירושין שלכם אם לא הגעתם להסכמה ואתם רוצים להתדיין בענייני הרכוש המשותף והמשמורת על הילדים שטרם הסכמתם איך לחלק אותה. בענייני נישואין מתערבים עורכים דין למשפחה כאשר עוסקים בהסכמי קדם נישואין שונים, הסכמי ידועים בציבור, הסכמי ממון וחיים משותפים שיש לאשר אותם בבית המשפט ולתת להם תוקף משפטי כדי שתוכלו להשתמש בהם אחר כך בלב שקט כמו הסכם חוקי שמחליף נישואין או מקדים נישואין לפי ההלכה.

ירושות משפחתיות

ירושות משפחתיות וצוואת הן עוד תחום שבו עורך דין משפחה מתמחה, יחד עם חוזים ועריכת צוואות למיניהן. כאשר לא מגיעים להסכמה על קבילות משפטית של צוואות וצו ירושה או צו לקיום צוואה, עורך דין לענייני משפחה מתערב בתמונה והצדדים מוצאים את עצמם בבית המשפט, פותחים את הסיפור המשפטי ומנסים להבין מי מקבל מה מהצוואה והאם היא תקפה, חוקית ונעשתה בדיוק כפי שהמוריש באמת רצה שתיעשה. בכל המקרים שבהם עורך דין משפחה מייצג אתכם, גם בענייני גירושין וגם בסיפורים משפחתיים כאלה, ברור שהפן הרגשי מאוד דומיננטי ולכן חייבים להיות רגישים אך גם אסרטיביים בייצוגכם מול הרשויות ומול הצד השני. יש להחליט אם עורך דין כלשהו שמייצג אתכם נכון לכם בגלל גישה פייסנית מדי או לוחמנית מדי ואת זה רק אתם תוכלו לומר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד מתמודדים עם רכב תקוע ליד הבית?
זה יכול לקרות לכל אחת ואחד מכם – אתם קמים בבוקר מתקלחים, מתלבשים, לוקחים את תיק העבודה שלכם, יוצאים...
קרא עוד »
דצמ 13, 2017
מהי קלינאית תקשורת
ילדים ומבוגרים רבים, אשר סובלים מבעיות וקשיים בדיבור, יכולים להיעזר בשירותיה של קלינאית תקשורת....
קרא עוד »
דצמ 18, 2017
מחדש בדים מקצועי
חידוש הבדים הוא תהליך המאפשר שימוש חוזר בטקסטיל. בעבר תהליך זה יכול היה להיעשות על ידי הוספת חוטים...
קרא עוד »
ספט 15, 2022