מתי יודעים שצריך להתגרש?

גזירת חוזה גירושים
גזירת חוזה גירושים

סיימו פרק בחיים והתחילו פרק חדש

אין כמעט אנשים שלא מאמינים שהאהבה שלהם תשרוד לנצח, כי אחרת מי מאיתנו היה עומד מתחת לחופה ועושה אירוע גדול כל כך בחתונה? עם זאת, עם העובדות אי אפשר להתווכח וניתן לראות שבישראל אחד מכל שלושה זוגות ימצא עצמו על מדרגות הרבנות. סביר להניח שגם אתם, כמו כל זוג נשוי אחר, לא חשבתם על האפשרות הזאת כשהחלטתם להתחתן, אך זו אפשרות שבהחלט הופכת להיות חלק מהמציאות של רבים מאיתנו. איש לא רוצה למצוא את עצמו שוב, בגיל מבוגר, נכנס למעגל הגרושים-גרושות, אך זה חלק מהחיים והשאלה היא איך מתמודדים עם זה נכון. אם גם אתם נמצאים היום בזוגיות שלא עובדת, שכוללת רק ריבים ושלא מתקדמת לשום מקום, בהחלט אפשר להבין אתכם אם אתם חושבים על גירושין.

האם אפשר לעשות משהו לפני כן כדי להציל את המצב?

רוב הזוגות שמתחילים לחשוב על גירושין ירצו לנסות לעצור לפני כן, כי איך יכול להיות ש"נכשלנו" ושהזוגיות שלנו לא עובדת יותר? כדאי לדעת שלא תמיד פרידה זה כישלון ובהחלט יכול להיות שאחרי שתיפרדו יהיה לכל אחד מכם יותר טוב במקום אחר. עם זאת, כדאי גם לזכור שאופציית הגירושין תמיד מחכה לכם שם, אז למה שלא תנסו כמה דברים לפני כן? תוכלו לחשוב על בילויים משותפים, על תהליך ששניכם מתחייבים אליו וגם על טיפול זוגי, כי הרבה פעמים כל האפשרויות האלה בהחלט יכולות לסייע. אם גם זה לא עבד כנראה שגירושין זו האופציה הנכונה, כי כמה אפשר לחיות במקום שבו:

  • הזוגיות רק לקוחות מכם אנרגיות
  • אתם כל הזמן כועסים
  • אתם לא מסופקים מבחינה מינית
  • יש לכם ויכוחים על כל נושא

איך מתרגשים "יפה"?

במידה והחלטתם שאין מוצא אחר וכי אתם מאחלים לעצמכם אהבה במקום אחר, כזו שתהייה טובה ומרגשת, כדאי שתכינו את עצמכם למאבק לא פשוט. עם זאת, החדשות הטובות הן שהמאבקים של כל אחד מכם יכולים להיות פנימיים ולא חייבים להיות מופנים כלפי הצד השני. אתם יכולים להתגרש, להחליט שאתם מפרקים את החבילה ועדיין לעשות את זה בצורה יפה, כי מי אמר שגירושין תמיד צריכים להגיע לבתי משפט? אם תדברו כמו בנאדם ואם תיזכרו למה בעבר החלטתם להיות ביחד, סביר להניח שיהיה לכם קל יותר לכבד אחד את השנייה ולהימנע מכל אותם תסריטים שעלולים להפוך את הגירושים לסיוט מתמשך.

קראו עוד על הגורמים המשפיעים על הסיכוי להתגרש.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ערכת לידה: מתכוננים לתינוק החדש
מה צריך לקנות לפני לידת התינוק? הורים רבים המתכוננים ללידה מרגישים מבולבלים וחסרי עונים מול המגוון...
קרא עוד »
נוב 05, 2017
סולר למערכות חימום
לא כל כך קר בחורף ששורר כאן בארץ ישראל. אבל למרות העובדה שיש מדינות קפואות ואזורים בהם קשה להתמודד עם...
קרא עוד »
ספט 24, 2019
דיקור סיני בנס ציונה – יכול לשנות את חייכם
טיפול דיקור סיני בנס ציונה יכול להיות כזה שישנה את החיים שלכם לטובה. כדי שזה באמת יהיה המצב, עליכם...
קרא עוד »
פבר 07, 2022